Samsung może zaprezentować konkurenta dla okularów Google Glass

W zeszłym miesiącu na targach IFA firma Samsung zaprezentowała nie tylko phablet Galaxy Note 3, ale też nowy gadżet jakim jest inteligentny zegarek Galaxy Gear. Nie jest wykluczone, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy kolejny nietypowy produkt o nazwie Gear Glass będący odpowiedzią koreańską na nadchodzące okulary Google Glass.

Samsung wprowadza na rynek niemal co chwilę kolejne produkty z różnych kategorii. W ofercie firmy wśród mobilnych gadżetów można znaleźć już nie tylko smartfony i tablety, ale też phablety z Galaxy Note 3 na czele, aparaty fotograficzne z Androidem oraz pierwszy inteligentny zegarek o nazwie Galaxy Gear. Nie trudno sobie wyobrazić, że Koreańczycy będą szukać teraz kolejnej niszy, którą mogliby zapełnić swoimi urządzeniami.

Jednym z takich gadżetów, które byłoby kolejnym po zegarku Galaxy Gear urządzeniem elektronicznym będącym jednocześnie częścią garderoby, mogłyby być inteligentne okulary. Od dawna wiadomo, że nad takim produktem pracują twórcy Androida. Projekt nazwany został Google Glass i ma pozwolić użytkownikowi na odczytywanie informacji wysyłanych przez smartfona na malutkim wyświetlaczu umieszczonym przed samym okiem.

Samsung może zaprezentować konkurenta dla okularów Google Glass
W serwisie Twitter z konta redaktora serwisu mobile-review.com Eldara Murtazina została wysłana wiadomość, w której sugeruje on, że produkt konkurencyjny dla okularów Google zostanie zaprezentowany przez Samsunga już w kwietniu albo maju przyszłego roku. Nazwą gadżetu ma być Gear Glass, co w oczywisty sposób nawiązywałoby do pokazanego na początku września zegarka i okularów od twórców Androida.

Pytanie tylko, czy takie okulary Samsunga byłyby kompatybilne z większą ilością urządzeń, niż Galaxy Gear, którego jak na razie można użyć w parze wyłącznie w połączeniu z phabletem Galaxy Note 3.

źródło: $sammobile.com, ndtv.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących