Samsung musi pokazać Apple jeszcze nie wydane produkty

Sąd okręgowy w San Francisco orzekł, że w związku z pozwem o naruszenie patentów, Samsung ma przekazać Apple próbki i specyfikacje swoich jeszcze nie wydanych smartfonów i tabletów z linii Galaxy i Infuse. Część z nich został już oddana do wglądu.

W kwietniu informowaliśmy, że Apple pozwało Samsunga. Zarzuciło mu kopiowanie projektu i rozwiązań zastosowanych w iPhonie i iPadzie. Miały one zostać bezprawnie wykorzystane w produktach linii Galaxy oraz Infuse.

Sędzia Lucy Koh orzekła, że Samsung ma przekazać Apple jeszcze nie wydane urządzenia w ciągu 30 dni. Koreańska firma musi dostarczyć produkty, opakowania, instrukcje i wszystko, co będzie dołączone do Galaxy S2, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 10.1 oraz Infuse 4G i 4G LTE. Na razie Samsung przekazał 5 000 próbek tabletów Galaxy Tab 10.1.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • To naprawdę się dzieje! Galaxy Tab S9 został przetestowany pod katem najbardziej przydatnej zmiany

Samsung uważa, że nakaz przekazania jeszcze nie wydanych modeli jego rywalowi jest krzywdzący. Sąd jednak uznał, że i tak zostały one już zaprezentowane mediom w formie próbek produktu, zdjęć oraz specyfikacji, więc ten argument w dużej mierze traci na znaczeniu.

Do produktów Samsunga będą mieli dostęp tylko niezależni doradcy Apple. Nie mają one trafić w ręce innych osób będących pracownikami firmy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: