Samsung nadal niezdecydowany - Galaxy Fold 2 może zadebiutować bez ekranu Ultra Thin Glass

Nowy Galaxy Fold 2 może nas rozczarować. Samsung może zaoferować plastikowy ekran w urządzeniu za prawie 10 tysięcy złotych.

Samsung w lutym 2020 roku wprowadził na rynek swojego drugiego, tańszego, składanego smartfona z obudową typu clamshell oraz nowym ekranem Ultra Thin Glass.

Samsung nadal niezdecydowany - Galaxy Fold 2 może zadebiutować bez ekranu Ultra Thin Glass

Źródło: pcworld.com

Autorska technologia budowy elastycznych ekranów pokrytych ultracienkim szkłem (UTG) miała być rozwiązaniem wszystkich problemów z wyświetlaczami w składanych smartfonach. Niestety szybko okazało się, że również ekrany Ultra Thin Glass mają swoje problemy.

Przez fakt, że szkło Ultra Thin Glass jest bardzo podatne na zarysowania Samsung nadal rozważa zastosowanie tego typu ekranu w nadchodzącym Galaxy Fold 2. Możliwe, że flagowy smartfon z elastycznym ekranem na 2020 rok ponownie zaoferuje plastikową warstwę ochronną znaną już z Galaxy Fold.

Zgodnie z raportem ETNews południowokoreańska firma zamierza wykorzystać szkło Ultra Thin Glass produkowane przez Samsung Display jako składnik ochronny wyświetlacza w Galaxy Fold 2. Jednocześnie Samsung nadal prognozuje produkcję plastikowych, elastycznych ekranów na wypadek wystąpienia problemów z Ultra Thin Glass. Koreańczycy prawdopodobnie chcą ustrzec się problemów, jakie napotkali podczas wprowadzania do sprzedaży Galaxy Fold pierwszej generacji.

ETNews donosi, że Samsung boi się drastycznie zwiększonej masy urządzenia spowodowanej przez zastosowanie ekranu Ultra Thin Glass.

Samsung zakłada, że produkcja Galaxy Fold 2 rozpocznie się w połowie maja. Urządzenie ma zostać zaprezentowane w sierpniu razem ze smartfonami z rodziny Galaxy Note 20 oraz Galaxy Z Flip w wersji z wbudowanym modemem sieci 5G i lekko odświeżonymi podzespołami.

Oczekuje się, że smartfon zaoferuje elastyczny ekran o przekątnej 7,7 lub 8 cali, który będzie większy od obecnego panelu o przekątnej 7,3 cala, który znajdziemy w Galaxy Fold.

Plotki oraz premiera razem z Galaxy Note 20 pozwalają sądzić, że Samsung Galaxy Fold 2 może być kompatybilny z piórem S-Pen. Urządzenie ma być sprzedawane w nieco niższej cenie. Bazowa konfiguracja zaoferuje 256 GB wbudowanej pamięci masowej.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Fold.

Źródło: sammobile.com