Samsung: najcieńszy na świecie odtwarzacz Blu-ray

Na zbliżających się targach CES zaprezentowany zostanie nowy odtwarzacz Blu-ray Samsunga. Koreańska firma podaje, że będzie to na najcieńsze, bo grubości zaledwie 23 mm, urządzenie tego typu. Odtwarzacz będzie obsługiwał płyty Blu-ray 3D.

Samsung zaprezentuje nowy odtwarzacz na targach CES

Polecamy:

Zobacz też:

Rekordowo cienki - 29 mm

Oprócz zwykłego odtwarzania obrazów trójwymiarowych z płyty, urządzenie będzie umożliwiało konwersję materiałów 2D do quasi-3D. Będzie też łączyć się z internetem i wyświetlać na ekranie telewizora zawartość stron takich jak YouTube, Facebook i Twitter.

Na razie nie podano żadnej specyfikacji technicznej. Samsung jedyni zapewnia, że odtwarzacz przy grubości 23 mm będzie najcieńszy na świecie. Nie określono ceny ani czasu wypuszczenia na rynek. Prawdopodobnie nastąpi to, gdy zainteresowanie odtwarzaczami Blu-ray 3D wzrośnie.

Zobacz również:

  • Promocje na sprzęt Samsunga! Sprawdź najlepsze oferty na Galaxy S22 Ultra, S21 FE, Z Flipa 3 [08.08.2022]
  • NASA udostępnia interaktywną mapę statków kosmicznych

Sposób kodowania zawartości 3D na nośnikach Blu-ray został ujednolicony w 2010, a obsługujące tę technologię odtwarzacze zaczynają pojawiać się na rynku. Grupa NPD podaje, że w czasie świątecznych wyprzedaży czarnego piątku, w USA sprzedano 400 000 odtwarzaczy Blu-ray, z których 15 proc. obsługiwało 3D.

Samsung jest jednym z największych na świecie producentów odtwarzaczy Blu-ray i poprzednie dwie imprezy CES wykorzystywał do prezentacji swoich, coraz to cieńszych, urządzeń. Odtwarzacz z 2009 miał 39 mm grubości, a z 2010 29 mm. Najnowszy będzie o 6 mm cieńszy, a zaprezentowany zostanie na targach CES, które w 2011 odbędą się od 6 do 9 stycznia.