Samsung największym producentem składanych smartfonów - co w 2021?

Samsung jest największym producentem składanych smartfonów z elastycznymi ekranami. Jakie nowości szykuje na 2021 rok?

Samsung od 2019 roku zaprezentował łącznie cztery składane smartfony z elastycznymi ekranami. Historia z tego typu konstrukcjami zaczęła się od Samsunga Galaxy Fold, który początkowo borykał się ze sporymi problemami związanymi z elastycznym panelem OLED. Po niecałych dwóch latach Koreańczycy wypracowali sposób produkcji urządzeń z elastycznymi ekranami, a konstrukcja samego wyświetlacza została zauważalnie wzmocniona. Dodatkowo ze względu na rozwój technologiczny spadła również cena produkcji.

Samsung Galaxy Z Fold 2
Źródło: pcworld.com

Samsung Galaxy Z Fold 2

Źródło: pcworld.com

Wytwarzaniem smartfonów z elastycznymi ekranami zajmuje się także Motorola, która wskrzesiła serię Razr oraz Huawei z serią Mate Xs. Prototypowe urządzenia zaprezentowało Xiaomi oraz Oppo. Co jakiś czas daje o sobie znać również LG. Prawda jest jednak taka, że największym producentem smartfonów z elastycznymi ekranami jest Samsung, a pozostałe firmy pozostają za nim daleko w tyle.

Zobacz również:

Zgodnie z raportem DSCC (Display Supply Chain Consultants) do końca 2020 roku Samsung odpowiedzialny będzie za produkcję aż 88% urządzeń wyposażonych w elastyczne ekrany. Wszystko dzięki Galaxy Z Flip oraz Galaxy Z Fold 2. To najlepiej sprzedające się składane smartfony.

W ciągu zaledwie roku Samsung poprawił jakość budowy, wydajność oraz wytrzymałość swoich konstrukcji z elastycznymi ekranami.

DSCC sugeruje, że w przeciągu 5 najbliższych lat produkcja smartfonów z elastycznymi ekranami wzrośnie do 59 milionów sztuk rocznie.

Jakie plany na przyszłość w kontekście składanych smartfonów posiada Samsung? Koreańczycy zamierzają wprowadzić na rynek cztery nowe smartfony w 2021 roku. Dwa z nich będą następcami dla Galaxy Z Flip oraz Galaxy Z Fold 2. Dodatkowo po raz pierwszy w historii pojawią się ich tańsze odpowiedniki z dopiskiem Lite, które charakteryzować się będą ceną, która konkurować będzie z obecnymi flagowcami z płaskimi ekranami.

Zobacz, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: sammobile.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: