Samsung naprawi problemy związane z aparatem Galaxy S21

Koreański producent smartfonów postanowił zareagować na liczne doniesienia o problemie występującym w najnowszej linii Galaxy S21.

fot. Anh Nhat / Unsplash

Na początku tego roku, na targach CES, Samsung ogłosił linię telefonów Galaxy S21. Najnowsza seria smartfonów składa się z Galaxy S21, S21 Plus i flagowego S21 Ultra.

W ciągu ostatnich miesięcy, kilku użytkowników Galaxy S21 zgłaszało problemy związane z aparatem. Podczas gdy pomniejsze problemy niedługo po premierze to nie rzadkość, jest wśród nich taki, który bardzo często był zgłaszany przez właścicieli najnowszej linii telefonów od Samsunga. Problem dotyczył zawieszania się kamery i w końcu został dostrzeżony przez samego producenta, co skłoniło go do działania.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Samsung zapowiada SDC21! Kiedy zobaczymy Galaxy S22?
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 14.09.2021]

Sprawdź również: Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna

Dziś - na swoim forum społeczności - firma poinformowała, że rozwiązanie problemu nadejdzie wraz z czerwcową aktualizacją oprogramowania. Usprawnienia będą rozwiązywać problem z nadmiernym zużyciem pamięci, który pojawiał się w momencie korzystania z trybu portretowego lub używania funkcji przybliżania w aplikacja aparatu. Aktualizacja wprowadzi parę innych poprawek, między innymi:

  • Optymalizacja wydajności w głównych trybach aparatu (poprawa zacinania się)
  • Optymalizacja silnika trybu portretowego
  • Zoptymalizowane zużycie pamięci oraz silnik podczas fotografowania z dużym powiększeniem
  • Dodano funkcję, dzięki której funkcja skanowania kodu QR może rozpoznawać obrazy QR przechowywane w galerii
  • Poprawiono użyteczność efektu wideorozmowy (dodano funkcję ręcznego koloru)

Niektórzy użytkownicy zgłaszali również problemy z przegrzewaniem się swoich telefonów z linii Galaxy S21, ale ten problem również powinien zostać naprawiony wraz z najnowszą aktualizacją.

Źródło: neowin.net