Samsung nie składa broni. Oferuje Niemcom tablet Galaxy Tab 10.1N

Samsung postanowił obejść zakaz sprzedaży tabletu Galaxy Tab 10.1. Wprowadził więc na rynek niemiecki nieco zmienioną wersję urządzenia, które nosi oznaczenie Galaxy Tab 10.1N.

Tablet Galaxy Tab 10.1 to bohater "patentowej wojny" pomiędzy Apple i Samsungiem. Firma, którą kierował jeszcze wówczas zmarły niedawno Steve Jobs, zarzuciła koreańskiemu konkurentowi, że jego sprzęt stanowi kopię iPada 2.

Sprawa potoczyła się po myśli Apple, gdyż sąd w Düsseldorfie orzekł w końcu, że produkt Samsunga jest plagiatem iPada zakazując jego sprzedaży na terenie Niemiec (początkowo zakaz ten miał obowiązywać w całej Unii Europejskiej).

Samsung nie składa broni

Samsung postanowił jednak powalczyć, aby nie stracić tak ważnego rynku. W jaki sposób? Zmieniając nazwę zakazanego tabletu oraz wprowadzając kosmetyczne zmiany do jego konstrukcji.

Nowy/stary koreański tablet, który nosi teraz oznaczenie Galaxy Tab 10.1N trafił właśnie do niemieckich sklepów. W zasadzie jedynymi elementem jakie różnią go od pierwowzoru są czarny panel oraz grubsza metalowa ramka, która go otacza. Dokładnie możecie to zaobserwować na górnej grafice (po lewej stronie znajduje się Galaxy Tab 10.1N).

Czy zmiany te wystarczą, aby uciec spod "patentowego" noża Apple? Nie wiadomo. Z pewnością jednak wkrótce się o tym przekonamy.