Samsung: notebook NC20 z Via Nano wkrótce na rynku

Już wkrótce na rynku pojawi się notebook Samsung NC20, wyposażony w procesor Via Nano. Pierwszym krajem, do którego trafi będzie Wielka Brytania.

W artykule Notebook Samsung NC20 z procesorem Nano już w lutym informowaliśmy, że w Internecie krążą plotki na temat przewidywanej premiery pierwszego komputera firmy Samsunga wyposażonego w procesor Via Nano. Według strony angielskiego operatora telekomunikacyjnego, British Telecom, taki właśnie laptop będzie dostępny już od 9 lutego. Klienci moga już składać zamowienia na ten komputer.

Samsung: notebook NC20 z Via Nano wkrótce na rynku

Samsung NC20 (źródło: www.shop.bt.com)

Kosztujący 391 funtów notebook będzie wyposażony w procesor Via Nano, taktowany zegarem o częstotliwości 1,3 GHz oraz w ekran panoramiczny o przekątnej 12,1 cali i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Do dyspozycji użytkownika oddany zostanie także 1 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 160 GB. Komputer będzie pracował pod kontrolą systemu Windows XP.

Samsung NC20 wypełni lukę między netbookiem NC10, wyposażonym w procesor Intel Atom, a bardziej wydajnymi komputerami oferowanymi przez tego producenta.

Samsung: notebook NC20 z Via Nano wkrótce na rynku

Samsung NC20 (źródło: www.shop.bt.com)

Na stronie British Telecom można już zamówić prezentowane urządzenie w ramach przedsprzedaży. Model z białą obudową będzie dostępny już od 9 lutego, natomiast na czarną wersję kolorystyczną trzeba będzie poczekać miesiąc dłużej, do 9 marca.

Zobacz też: Ranking produktów PC World.pl - notebooki