Samsung - nowości na targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie

W zeszłym tygodniu wspominaliśmy o tajemniczych reklamach Samsunga, związanymi z odbywającymi się w Berlinie targami elektroniki użytkowej IFA. Zapowiadały one pojawienie się “czegoś wielkiego". I faktycznie, niespodzianka jest dużych gabarytów.


Samsung - nowości na targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie
O nowych reklamach koreańskiego producenta pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Od tego czasu Samsung zaprezentował wiele nowych urządzeń, między innymi nowy model smartfona Wave 3, działającego pod kontrolą systemu bada w najnowszej odsłonie 2.0. Nie był większą niespodzianką nowy tablet z linii Galaxy - 7.7, będący następcą pierwszego Galaxy Taba. Tablet ten został jednak zablokowany przez niemiecki sąd na wniosek Apple. Samsung musiał go wycofać z prezentacji podczas targów. To kolejny rozdział batalii prawnej między koreańskim koncernem a producentem iPhone’ów. Największą ciekawostką której nikt się nie spodziewał jest to nowe, “duże" urządzenie o nazwie Galaxy Note. Wypełnia ono przepaść powstałą między smartfonami a tabletami.

Zapis konferencji Samsunga na IFA (polskie napisy!)

Jeszcze smartfon, czy już tablet?

Nowe urządzenie nosi nazwę Galaxy Note i będzie posiadało olbrzymi, bo aż 5.3 calowy ekran. Rozdzielczość wykonanego w technologii Super Amoled wyświetlacza będzie wynosiła aż 1280x800 pikseli. Zastosowano w nim Androida w wersji Gingerbread, czyli ciągle 2.3 przeznaczonego dla smartfonów, a nie wersję Honeycomb przygotowaną z myślą o tabletach. W zestawie będzie dołączony rysik umieszczony w specjalnym slocie. Jest to rozwiązanie, od którego producenci odchodzili już w 2007 roku, czyli od premiery pierwszego iPhone’a który pokazał, że dotykowy ekran może być swobodnie obsługiwany ręką. Premiera niestety będzie miała miejsce zapewne dopiero w 2012 roku.

Zobacz również:

Oprócz ogromnego ekranu Galaxy Note wyposażony będzie między innymi w:

  • dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.4GHz
  • 1gb pamięci ram
  • 8mpx główny aparat
  • host USB (możliwość podłączenia np pendrive’a)
  • baterię o pojemności 2500mAh

Tak działa rysik na Galaxy Note.

Na targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie pojawiło się także dużo więcej nowości. Jeśli chcecie dowiedzieć się trochę więcej o smartfonie Wave 3 oraz tablecie Galaxy Tab 7.7 to zapraszamy do wpisu w serwisie PC World.