Samsung obiecuje własne CPU (zrezygnuje z rdzeni od ARM) oraz składane ekrany

Samsung zapowiedział, że zamierza wprowadzić na rynek 64-bitowe CPU, które wyposaży w rdzenie przygotowane według własnego projektu. Ponadto chce znacznie podnieść rozdzielczość przyszłych ekranów oraz opracować składane wyświetlacze.

Podczas ostatniej konferencji Samsunga dowiedzieliśmy się kilku interesujących rzeczy na temat jego planów związanych z urządzeniami mobilnymi.

Procesory

Samsung zamierza w najbliższej przyszłości przejść dwa etapy związane z 64-bitowymi procesorami. Pierwszym będzie produkcja bazujących na architekturze ARM 64-bitowych układów, co po wprowadzeniu przez Apple na rynek układu A7 było po prostu nieuniknione. Drugi etap jest znacznie bardziej interesujący. Koreański producent zapowiedział bowiem, że zamierza zrezygnować z gotowych rdzeni ARM i opracować całkowicie własne 64-bitowe rdzenie zgodne z architekturą ARM.

Samsung obiecuje własne CPU (zrezygnuje z rdzeni od ARM) oraz składane ekrany

Samsung - plany dotyczące 64-bitowych procesorów

Wyświetlacze

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Tab S8 na pierwszych grafikach! Na premierę jeszcze poczekamy...
  • Android 12 przyszłością składanych telefonów
  • Pierwszy składany telefon Oppo już za miesiąc?

W przypadku planów związanych z wyświetlaczami dowiedzieliśmy się, że w przyszłym roku Samsung chce wypuścić na rynek ekran RGB AMOLED mogący się pochwalić gęstością pikseli na poziomie 560 ppi. Jednocześnie zapowiedział, że będzie ona osiągnięta przy rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, co może potwierdzać, że nadchodzący smartfon Galaxy S5 zaoferuje ponad 5-calowy ekran.

Dodatkowo koreański producent zapowiedział, że:

- w 2015 roku wprowadzi na rynek ekrany o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli

- w 2014 i 2015 roku skupi się na giętkich i zakrzywionych wyświetlaczach, co powinno skutkować przekroczeniem w 2016 roku "technologicznej bariery" i przejściem do składanych ekranów

Jak mogłoby to wyglądać? Obejrzyjcie poniższy film: