Samsung obniża cenę składanego Galaxy Z Flip 5G. Teraz jest opłacalny

Koreańczycy zdecydowali się na solidną przecenę swojego składanego smartfona. Galaxy Z Flip w ulepszonej wersji z procesorem Snapdragon 865 Plus oraz modemem sieci 5G jest teraz tańszy o około 1000 zł.

Samsung Galaxy Z Flip to jeden z najlepiej sprzedających się smartfonów z elastycznym ekranem. Na rynku znajdziemy dwie wersje tego urządzenia z klapką. Bazowego Galaxy Z Flip z procesorem Qualcomm Snapdragon 855 oraz modemem sieci 5G, a także ulepszonego Galaxy Z Flip 5G z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 Plus oraz modemem sieci 5G.

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Wersja z 4G powoli znika z rynku, a Samsung zdecydował się na solidną przecenę Galaxy Z Flip 5G. Smartfon ten kosztuje w Polsce 5999 zł - tyle samo, ile kosztował Galaxy S20 Ultra.

W Stanach Zjednoczonych cena detaliczna Galaxy Z Flip 5G do wczoraj wynosiła 1450 dolarów. Od dziś Galaxy Z Flip 5G sprzedawany jest za 1200 dolarów. Samsung zdecydował się na stałą obniżkę ceny o 250 dolarów, co przekłada się na około 930 zł.

W chwili obecnej obniżka nie trafiła jeszcze do Polskich sklepów, ale spodziewamy się, że na przestrzeni najbliższych tygodni Galaxy Z Flip 5G zostanie przeceniony i jego cena detaliczna wynosić będzie około 5000 zł. Tym samym Galaxy Z Flip 5G będzie tańszy od Samsunga Galaxy S21 Ultra, Galaxy S20 Ultra oraz Galaxy Note 20 Ultra.

Jeżeli szukasz ciekawego flagowca, a nie zależy Ci na najszybszym procesorze (Z Flip 5G posiada zeszłoroczny układ) ani najlepszym aparacie, to Galaxy Z Flip 5G właśnie stał się niezwykle ciekawą alternatywą dla klasycznych smartfonów z płaskim ekranem.

Źródło: neowin.net