Samsung oczekuje wzrostu sprzedaży chipów 5G

Koreańczycy wierzą, że koronawirus nie przeszkodzi im w zarabianiu na 5G.

Koronawirus wywołał globalny kryzys na rynku. Bezprecedensowa sytuacja spowodowała, że niektórzy producenci borykają się z zerwanymi łańcuchami produkcyjnymi i problemami, z którymi nigdy wcześniej nie musieli się mierzyć.

Samsung oczekuje wzrostu sprzedaży chipów 5G

Źródło: techadvisor.co.uk

Jakby wszystkiego było mało należy pamiętać również o trwającej cały czas wojnie handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a Chinami.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.09.2021]
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [23.09.2021]
  • Zeszłoroczne flagowce Samsunga do aktualizacji. To niezwykle ważne!

Samsung jako jeden z największych dostawców sprzętu elektronicznego na świecie prognozuje, że w 2020 roku odnotujemy globalny spadek sprzedaży smartfonów. Słowa te zdają się potwierdzać słabe wyniki przedsprzedaży flagowych modeli z rodziny Galaxy S20. Pomimo tego Koreańczycy informują, że w 2020 roku znacząco urośnie rynek 5G.

Zgodnie z raportem Reutersa, Koh Dong-Jin - prezes Samsung odpowiedzialny za dział mobilny i sieciowy poinformował na corocznym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy w Seulu, że w 2020 roku rynek smartfonów się zmniejszy, ale "popyt na smartfony 5G ma wzrosnąć".

Najnowsze doniesienia z sieci potwierdzają słowa Koh Dong-Jin'a. Wybuch pandemii koronawirusa skutecznie popsuł plany Samsunga w stosunku do flagowych modeli z rodziny Galaxy S20. Konsumenci na całym świecie obecnie martwią się o utrzymanie pracy. Mało kto myśli obecnie o zakupie nowego smartfona, a tym bardziej takiego, który kosztuje co najmniej 4000 zł.

Szef Samsunga do spraw elektroniki użytkowej Kim Hyun-suk powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, aby dowiedzieć się, w jaki sposób pandemia koronawirusa wpłynie na rynek nowych technologii.

Spodziewaliśmy się, że rynek elektroniki użytkowej wzrośnie nieco w tym roku, ale z szybko rozprzestrzeniającym się koronaawirusem, niepewność rośnie szybciej niż kiedykolwiek, a przyszłość jest bardzo trudna do przewidzenia.

Samsung w najbliższych miesiącach skupi się na rozwoju i produkcji sprzętu 5G. Koreańczycy planują również uruchomienie nowej linii produkcyjnej w 5 nm.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: phonearena.com