Samsung oficjalnie potwierdził nową datę premiery smartfonu Galaxy Fold

Poprawiona wersja składanego smartfonu - Samsung Galaxy Fold , zadebiutuje we wrześniu.

Samsung Galaxy Fold to pierwszy smartfon z elastycznym ekranem w portfolio koreańskiego producenta. Urządzenie zostało zaprezentowane w lutym bieżącego roku, tuż przed targami MWC 2019. Wówczas wydawało się, że jesteśmy świadkami rewolucji, która dokonuje się na naszych oczach. Galaxy Fold, pomimo wysokiej ceny (blisko 2000 dolarów), budził ogromne zainteresowanie, w pewnym momencie Samsung zablokował nawet możliwość składania zamówień na smartfon. Premierę urządzenia wyznaczono na przełom kwietnia i maja bieżącego roku, ta jednak w ostatniej chwili została przesunięta.

Powodem tak drastycznej decyzji była wadliwość urządzenia. Pierwsze egzemplarze trafiły bowiem do recenzentów na całym świecie, i choć ich wrażenia płynące z użytkowania smartfonu ogólnie były pozytywne, to szybko okazało się, że składany ekran Galaxy Fold stanowczo za szybko się "zużywa". Liczni dziennikarze dzielili się informacjami dotyczącymi pękających ekranów w Galaxy Fold. Samsung chcąc uniknąć kompromitacji zdecydował się przesunąć premierę urządzenia.

Zobacz również:

  • Honor V7 Pro - Chińczycy zapowiadają nowy tablet
  • Wear OS 3 - lista kompatybilnych modeli smartwatchów

Dzisiaj już wiemy, że odnowiony Galaxy Fold powróci w glorii i chwale (miejmy nadzieję) już we wrześniu. Samsung poinformował, że dodatkowo wzmocnił obszar w pobliżu zawiasów odpowiadających za zginanie urządzenia, jak również zmniejszył przestrzeń pomiędzy ekranami, gdy te są złożone. Dodatkowo już w dniu premiery nowego Galaxy Fold użytkownicy będą mogli liczyć na dodatkowe aplikacje zoptymalizowane pod kątem wyjątkowych możliwości smartfonu. Konkretną datę premiery Samsung Galaxy Fold poznamy w nadchodzących tygodniach.

źródło: samsung