Samsung ogłasza oficjalnie koniec sprzedaży laptopów w Europie

Południowokoreański producent ogłosił dziś, że zaprzestaje sprzedaży na rynkach europejskich swoich laptopów. Dotyczy to zarówno notebooków z Windowsem, jak i Chromebooków.

Jaki jest powód tej decyzji? Rzecznik Samsunga oświadczył, że "firma szybko przystosowuje się do potrzeb i oczekiwań klientów". Czyli - w Europie nie odnotowano choćby satysfakcjonującej sprzedaży tego typu urządzeń. Jednak zastrzegł od razu, że być może w przyszłości znowu będą sprzedawane na Starym Kontynencie. Miłośników smartfonów, tabletów i sprzętu AGD Samsunga mogę uspokoić - tu nic się nie zmieni. Co ciekawe, kiepska sprzedaż Chromebooków i laptopów ma miejsce tylko w Europie - na pozostałych kontynentach koreański producent zarabia na nich wystarczająco dużo, aby nie mieć żadnych planów tego typu, z drugiej jednak strony na targach IFA 2014 nie pokazał on żadnych nowych modeli, więc być może powoli wycofuje się z produkcji tego typu urządzeń.

Warto przypomnieć, że w pierwszej połowie b.r. podobną decyzję podjęło Sony. Było to związane z kryzysem firmy, a także mały skandalem, jaki powstał wokół eksplodujących laptopów z linii VAIO (zwłaszcza Vaio Fit 11A). Zaprzestanie produkcji laptopów pociągnęło za sobą zwolnienie ok. 5 tysięcy pracowników. W przypadku Samsunga nie wiadomo, czy będą jakieś zwolnienia.