Samsung opatentował tablet z wbudowaną podstawką

Czyżby Samsung szykował konkurenta dla Surface Pro?

Portal 91mobiles zauważył nowy wniosek patentowy na tablet z wbudowaną podstawką złożony przez firmę Samsung.

Samsung opatentował tablet z wbudowaną podstawką

Źródło: samsung.com

Koreańczycy złożyki wniosek patentowy w World Intellectual Property Office (WIPO), do którego dołączono rysunki pokazujące, jak może wyglądać nadchodzący tablet. Urządzenie posiada dodatkową podstawkę, która podpiera konstrukcję i umożliwia wygodne oglądanie filmów. Dodatkowo tablet posiada grube, jak na dzisiejsze standardy ramki okalające ekran oraz przyciski do regulacji głośności i zasilania umieszczone na zawiasie.

Zobacz również:

  • Wear OS 3 - lista kompatybilnych modeli smartwatchów
  • Honor V7 Pro - Chińczycy zapowiadają nowy tablet
  • Recenzja: Samsung Galaxy Tab A8

Na jednym z schematów tablet Samsunga wygląda jak stojąca książka.

Samsung opatentował tablet z wbudowaną podstawką

Źródło: phonearena.com

Zawias łączy tablet ze zintegrowaną podstawką, która posiada regulowany kąt nachylenia. W przypadku, gdy użytkownik nie ma zamiaru z niej korzystać można schować ją do obudowy. W chwili obecnej nie wiemy, jak wygląd tablet ze złożoną podstawką, ale z pewnością nie będzie to w pełni płaskie urządzenie.

Wydaje się, że maksymalny kąt odchylenia podstawki to zaledwie 30 stopni. Bardzo możliwe, że tak niewielkie rozchylenie podpórki uniemożliwi komfortowe korzystanie z tabletu.

Na schematach widać, że tablet wyposażony został w kamerkę przednią, a z boku umieszczono szczeliny, w których prawdodpobnie zostanie umieszczony port do ładowania oraz gniazdo słuchawkowe Jack.

Najnowszy patent Samsunga na tablet z wbudowaną podpórką jest niezwykle skomplikowany. Patrząc na schematy dołączone do wniosku nie sposób nie odnieść wrażenia, że istnieje mnóstwo sposobów na łatwiejszą integrację podpórki z tabletem. W użytkowaniu z pewnością wygodniejsze byłoby rozwiązanie stosowane od lat z powodzeniem w tabletach Microsoft Surface Pro, w których nóżka zintegrowana jest z częścią obudowy.

Do tej pory Samsung w swojej ofercie nie posiadał żadnego tabletu z wbudowaną podpórką umożliwiającą pracę bez konieczności trzymania urządzenia lub korzystania z dedykowanych akcesoriów.

W chwili obecnej nie wiadomo czy Koreańczycy skorzystają z nowego patentu w przyszłych produktach.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Tab S6.

Źródło: phonearena.com