Samsung opóźnia premierę Galaxy Fold po nieprzychylnych opiniach

Samsung planuje przeprowadzenie testów wewnętrznych po słabych opiniach na temat Galaxy Fold.

Samsung wydał oficjalne oświadczenie potwierdzające opóźnienie wprowadzenia na rynek Galaxy Fold.

Słowa Kenny'ego Rogers'a potwierdziły się. Powiedział on w weekend, że Samsung opóźnia premierę składanego smartfona Galaxy Fold w Szanghaju i Hongkongu, która miała się odbyć w tym tygodniu. Po fali słabych recenzji i raporcie problemów z urządzeniami, które zostały wypowiedziane przez największe redakcje technologiczne w USA Samsung opóźnia wprowadzenie do sprzedaży Galaxy Fold.

Samsung opóźnia premierę Galaxy Fold po nieprzychylnych opiniach

Źródło: pcworld.com

Wall Street Journal początkowo informował, że Galaxy Fold zostanie opóźniony "przynajmniej do następnego miesiąca", ale oświadczenie Samsunga jest jeszcze mniej konkretne: "Chociaż wielu recenzentów podzieliło się z nami ogromnym potencjałem, jaki widzą, niektórzy również pokazali nam, w jaki sposób urządzenie wymaga dalszych usprawnień, które mogłyby zapewnić możliwie najlepsze wrażenia dla użytkownika. Aby w pełni ocenić tę informację zwrotną i przeprowadzić dalsze testy wewnętrzne, postanowiliśmy opóźnić wydanie Galaxy Fold. Planujemy ogłosić datę premiery w nadchodzących tygodniach".

Sprzedaż Samsunga Galaxy Fold miała się pierwotnie rozpocząć w najbliższy piątek 26 kwietnia. Fold kosztuje 1980 dolarów i jest pierwszym telefonem Samsunga, który posiada elastyczny ekran OLED i łączy cechy smartfona i tabletu w jednym urządzeniu.

Jednak to, co miało być uroczystym uruchomieniem pierwszego na świecie masowo produkowanego składanego telefonu, zamieniło się w katastrofę marketingową dla Samsunga. Wiele z wysłanych do redaktorów urządzeń miało problemy, które sprawiły, że urządzenia nie nadawały się do użytku po zaledwie jednym lub dwóch dniach użytkowania.

Na przykład Dieter Bohn z Verge doświadczył "małego wybrzuszenia" na środku ekranu po dostaniu się bliżej niezidentyfikowanego przedmiotu do zawiasu. Steve Kovach z CNBC doświadczył migającego i migoczącego ekranu, który całkowicie uniemożliwiał korzystanie z urządzenia. Mark Gurnam z Bloomberg, YouTuber Marques Brownlee i reporterka Wall Street Journal Joanna Stern doświadczyli problemów po nieumyślnym zerwaniu warstwy ochronnej, a Samsung nie uprzedził, że jest ona integralnym elementem ekranu.

Samsung opóźnia premierę Galaxy Fold po nieprzychylnych opiniach

Źródło: pcworld.com

Samsung obiecuje, że "podejmie środki w celu wzmocnienia ochrony wyświetlacza. Ulepszymy również rzeczy dotyczące pielęgnacji i użytkowania wyświetlacza, w tym warstwy ochronnej, tak aby nasi klienci w pełni wykorzystywali składane smartfony".

Przedsprzedaż Galaxy Fold została zrealizowana w zeszłym tygodniu i szybko się zakończyła, choć nie jest jasne, ile urządzeń było dostępnych. Nie wiadomo również, ile z tych zamówień zostało anulowanych po pojawieniu się problemów.

Zbliżająca się rewolucja w dziedzinie składanych telefonów może się skończyć, zanim na dobre się zacznie. Wraz z 5G, 2019 miał być rokiem składanych, z Samsung'iem, Huawei'em na czele. Poza kwestiami technicznymi, wielu recenzentów krytykowało Galaxy Fold za widoczne łączenie wewnętrznych ekranów, ergonomię i oprogramowanie, szczególnie w przypadku korzystania z aplikacji w trybie pełnoekranowym. Podczas gdy składane ekrany prawie na pewno będzie się nadal rozwijać, premiera Galaxy Fold udowodniła, że producenci nadal muszą znacznie udoskonalić technologię produkcji.