Samsung organizuje imprezę poświęconą recyklingowi przed CES 2020

Koreańczycy po raz trzeci organizują specjalne wydarzenie poświęcone recyklingowi starych urządzeń elektronicznych.

Samsung łączy siły z ERI i CTA, aby zorganizować w Las Vegas trzecią już doroczną imprezę recyklingową, która odbędzie się przed samymi targami Consumer Electronics Show 2020. Wydarzenie rozpocznie się na trzy dni przed rozpoczęciem CES 2020, 4 stycznia 2020 roku przy ulicy 2035 Yale Street w godzinach od 9 rano do 13 czasu lokalnego.

Samsung organizuje imprezę poświęconą recyklingowi przed CES 2020

Źródło: samsung.com

Koreańczycy trzy lata temu zainicjowali wydarzenie, które pozwala uczestnikom targów Consumer Electronics Show, które gromadzą rok rocznie ponad 150 tysięcy osób zutylizować niepotrzebny sprzęt elektroniczny w ekologiczny sposób.

ERI to czołowa firma, która zajmuje się recyklingiem odpadów elektronicznych i bezpiecznym niszczeniem danych z nośników pamięci. Firma szczyci się tym, że niszczy dane jeszcze przed przystąpieniem do recyklingu elektronicznych odpadów.

ERI, CTA i Samsung przyjmować będą większość urządzeń elektronicznych w nieograniczonych ilościach. Następnie sprzęt ten zostanie poddany darmowemu recyklingowi.

Poniżej znajduje się oficjalna ikonografika, na które organizatorzy wyszczególniają, jaki sprzęt podlegać będzie bezpłatnemu procesowi recyklingu.

Samsung organizuje imprezę poświęconą recyklingowi przed CES 2020

Źródło: samsung.com

Dyrektor do spraw ochrony środowiska, regulacji i zrównoważonego rozwoju Samsung Electronics America podkreśla, że "z pomocą takich partnerów, jak ERI i CTA, przetworzyliśmy ponad 100 milionów funtów e-odpadów w samych Stanach Zjednoczonych w 2018 roku, a od 2008 roku - ponad 1 miliard funtów. Nadal rozwijamy programy, aby osiągnąć nasz globalny cel, jakim jest odzyskanie ponad 15 miliardów funtów elektroniki do 2030 r.".

Samsung przy okazji targów CES 2020 podkreśla, że prowadzi biznes odpowiedzialnie i w zgodzie ze środowiskiem. "Nawet jeśli urządzenia techniczne zużywają mniej materiałów i energii niż kiedykolwiek, nasza branża pozostaje zaangażowana w zmniejszanie wpływu na środowisko".

Źródło: samsung.com, sammobile.com