Samsung: panel dotykowy bezpośrednio w LCD

W laboratoriach Samsung Electronics trwają prace nad nową technologią produkcji wyświetlaczy ciekłokrystalicznych, dzięki której ekran dotykowy może być bezpośrednio wbudowany w matrycę LCD.

Do tej pory ekrany dotykowe telefonów 'smart phone' oraz urządzeń PDA posiadały osobny panel dotykowy, który umieszczony był na wierzchu matrycy LCD. Nowa technologia wykorzystuje sensory optyczne, które mierzą natężenie światła pochodzącego z panelu podczas naciskania jego powierzchni przez różne obiekty, a następnie dokonują konwersji na impuls elektryczny.

Zdaniem Cho Sung, rzeczniczki Samsung Electronics, pozwoli to w przyszłości na produkcję telefonów komórkowych z ekranem dotykowym, które będą o 25% cieńsze od obecnych. "Dodatkowo pozbywamy się problemów związanych z przedostawaniem się kurzu oraz bąbelków powietrza pomiędzy panel dotykowy a matrycę" - podkreśla Cho Sung.

W pierwszej połowie 2005 roku możemy się spodziewać rozpoczęcia masowej produkcji wyświetlaczy LCD według nowej technologii Samsung Electronics.

Więcej informacji: Samsung Electronics


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: