Samsung patentuje elementy wearables

Wearables, czyli naszpikowane elektroniką gadżety do zakładania na ciało, elementy odzieży i sama odzież, nie są jeszcze jakoś widocznie popularne. Na ten kawałek tortu ma chrapkę kilku dużych graczy, a dziś Samsung opatentował szereg ciekawych rozwiązań dla smartwatcha.

Patenty te będą prawdopodobnie dedykowane Android Wear, a konkretnie smartwatchom Gear 2 i Gear 2 Neo. W dokumentacji patentowej znajduje się między innymi włączanie konkretnej funkcji za pomocą odpowiedniego ruchu nadgarstka, dotknięcie ekranu w celu interakcji ze zdalnym sprzętem w zasięgu, technologia OCR wraz z błyskawicznym tłumaczeniem obcojęzycznego tekstu, a także rozpoznawanie obrazów i kodów. To tylko kilka z wielu patentów, jakie uzyskał południowokoreański producent.

Samsung patentuje elementy wearables
Samsung patentuje elementy wearables

Kilka z nich dotyczy także używania różnorakich sensorów, m.in. do mierzenia pulsu (przyda się biegaczom oraz podczas innej aktywności fizycznej). Nie wiadomo póki co, do jakich konkretnie modeli zostaną wprowadzone, ale można zauważyć, że Samsung już zabezpiecza się przed pozwaniem przez Apple, które wciąż szlifuje swój smartwatch.

Zobacz również:

  • Galaxy Watch 4 - nowości i aktualizacje po premierze [28.10.2021]
  • Promocje w OleOle - najlepsze okazje. Co kupisz taniej? [28.10.21r.]