Samsung patentuje projekt Galaxy Watch 5 zasilany energią słoneczną

Samsung rozważa wykorzystanie energii słonecznej do zasilania swoich smartwatchów Galaxy. Co ciekawe, Samsung już od kilku lat planuje zastosowanie ogniw słonecznych w opasce swoich inteligentnych zegarków.

Źródło: Samsung

Wniosek patentowy złożony w 2019 roku został odkryty przez redakcję LetsGoDigital po tym, jak został opublikowany przez United States Patent and Trademark Office (USPTO) 16 września. Patent przedstawia klasyczny smartwatch Galaxy wyposażony w pasek na nadgarstek osadzony w ogniwach słonecznych, choć wniosek nie zagłębia się w żadne szczegóły dotyczące tego, jak wydajny byłby system.

Być może chodzi o to, aby zapewnić pomocniczą moc poprzez ogniwa słoneczne, nawet jeśli nie byłyby one na tyle silne, aby zastąpić standardowy port ładowania. To świetny pomysł, który (w teorii) może sprawić, że smartwatche Samsunga staną się dużo bardziej przyjazne dla środowiska.

Zobacz również:

  • Galaxy Watch 4 - nowości i aktualizacje po premierze [07.12.2021]
  • Cyber Monday na Samsung.com - ostatnia szansa na takie okazje! [30.11.2021]
  • Pixel Watch jednak zależny od Samsunga! Chodzi o jeden układ
Źródło: USPTO

Źródło: USPTO

Jest jednak zbyt wcześnie, aby być pewnym planów Samsunga, gdyż firma dopiero o wydała serię Galaxy Watch 4. Niemniej jednak, możemy założyć, że technologia ta jest w najlepszym razie zarezerwowana dla przyszłych projektów. Niezależnie od tego, Samsung stale stara się poprawić swoją przyjazną dla środowiska politykę. Firma niedawno osiągnęła wynik 100% wykorzystania energii wielokrotnego użytku w swoich fabrykach w USA, Europie i Chinach.

Wnioski patentowe nie potwierdzają nadchodzących produktów, ale często oferują wgląd do najnowszych planów danego producenta. Czas pokaże, czy Samsung rzeczywiście poważnie myśli o zastosowaniu ogniw słonecznych w swoich przyszłych urządzeniach.