Samsung patetnuje nazwę "Space Zoom", możliwe że chodzi o nową funkcję aparatu w Galaxy S11

Samsung pracuje obecnie na rozwojem swojej przyszłorocznej flagowej konstrukcji - Galaxy S11, możliwe że właśnie poznaliśmy nową funkcję jej aparatu.

W Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) pojawił się patent zgłoszony przez firmę Samsung. Dotyczy on nazwy "Space Zoom", która w bazie danych urzędu jest powiązana ze "oprogramowaniem smartfonów, które sprawia, że można przybliżyć obraz bez obawy o pogorszenie jego jakości".

Koreańskiemu producentowi zależy, aby w Galaxy S11 znalazł się jak najlepszy aparat główny. Wcześniejsze informacje sugerowały, że przyszłoroczny flagowiec może otrzymać sensor ISOCELL Bright HMX o rozdzielczości 108 MPix (ten sam, który znajduje się w Xiaomi CC9 Pro/Mo Note 10). Dzisiejsze rewelacje związane z funkcją "Space Zoom", mogą wskazywać na to, że również na poziomie oprogramowania, Samsung chce dostarczyć użytkownikom najwyższą jakość. Jak dokładnie będzie działać "Space Zoom"? Tego niestety nie wiemy, ale opis patentu przywodzi na myśl funkcję hybrydowego zoomu, z którego obecnie korzystają już choćby smartfony: Huawei P30 Pro czy OPPO Reno 10x Zoom.

Samsung patetnuje nazwę "Space Zoom", możliwe że chodzi o nową funkcję aparatu w Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 zostanie ujawniony najprawdopodobniej podczas przyszłorocznych targów Mobile World Congress 2020, które odbędą się w dniach od 24 do 27 lutego.

źródło: gizmochina.com/letsgodigital.org