Samsung płacił za negatywne komentarze na temat HTC

Kilka dni temu Tajwańska komisja ds. handlu poinformowała o śledztwie przeciwko Samsungowi, który opłacać miał studentów wystawiających negatywne komentarze na temat produktów firmy HTC.

Obecnie na rynku smartfonów wiodącą pozycję mają dwie firmy, czyli Apple i Samsung. W przypadku tej drugiej pojawiły się jednak niedawno doniesienia, które z pewnością będą miały negatywny wpływ na jej wizerunek. Okazało się bowiem, że tajwańska komisja ds. handlu prowadziła przeciwko niej śledztwo mające na celu wyjaśnienie, czy opłacała ona studentów, którzy zamieszczali w Internecie negatywne opinie na temat produktów konkurencyjnej firmy HTC i pozytywne opinie na temat produktów Samsunga.

Czy to prawda? Tak, mamy co do tego pewność. Sam Samsunga przyznał się bowiem do opisanych praktyk opisując je jako "niefortunny incydent stojący w sprzeczności z jego podstawowymi zasadami". Zapewnił też o zaprzestaniu ich stosowania.

Koreańskiej firmie grozi kara finansowa w wysokości do 830 tys. dolarów, czyli śmiesznie niska biorąc pod uwagę jej dochody.

___________________

No cóż, to poważna i bardzo wstydliwa wpadka Samsunga. Tym bardziej, że radzi sobie przecież znakomicie na rynku smartfonów i nie musi sięgać po tego typu nieuczciwe zagrywki.


Zobacz również