Samsung po cichu wycofuje się z Androida?
-
- IDG News Service,
-
- 23.08.2011, godz. 13:00
Google poinformowało niedawno o tym, że kupuje firmę Motorola Mobility produkującą m.in. smartfony i tablety. Wywołało to pewną nerwowość wśród jego partnerów korzystających w swoich urządzeniach z systemu Android. Pojawiły się też doniesienia o tym, że prezes Samsunga spotkał się z członkami zarządu w celu omówienia wpływu działań Google na interesy firmy.

Samsung GT-S8500 Wave z systemem Bada
Polecamy:
- Google kupiło Motorolę Mobility za 12,5 mld dolarów
- Korea Południowa stworzy własny otwarty OS dla smartfonów
Zobacz też:
Prezes koreańskiego koncernu, Lee Kun-hee zdaje sobie z tego sprawę i dlatego w rozmowie z członkami zarządu, wezwał ich do większego zróżnicowania urządzeń mobilnych firmy i dalszych prac nad należącym do Samsunga systemem Bada. Doniesienia takie pojawiły się w koreańskiej gazecie Dong-a Ilbo.
Zobacz również:
Alternatywa dla Androida
Niektórzy uważają, że Samsung może zwrócić się teraz w stronę Windows Phone 7, jeśli Google będzie wspierało głównie Motorolę Mobility będącą jego własnością. Doniesienia koreańskiego dziennika oraz innych analityków wskazują jednak, że jeśli Samsung będzie szukał alternatywy dla Androida, to będzie to system Bada.
Z drugiej strony wybór Bady może nie być dobrą odpowiedzią na potencjalne problemy Samsunga. Nokia próbowała swoich sił z Symbianem, ale nie wytrzymała walki ze smartfonami wyposażonymi w otwarty system Android i musiała zmienić strategię. Spopularyzowanie systemu Bada byłoby na pewno ambitnym planem. Może pojawi się jednak jeszcze inne rozwiązanie.
Przyszłość Androida
Jeśli niepokój Samsunga udzieli się innym producentom współpracującym z Google, to możemy spodziewać się mniejszej ilości nowych urządzeń z Androidem, które będą pojawiały się na rynku. W efekcie może to negatywnie wpłynąć na udziały Androida w rynku. Ciekawe, co planuje Google, i czy zakup Motoroli Mobility był dobrze przemyślanym krokiem?