Samsung podobno pomaga Intelowi w produkcji 14 nm procesorów

Samsung może stać się rozwiązaniem ostatnich problemów Intel'a, ale z pewnością nie będzie to najtańsza opcja.

Nie jest tajemnicą, że Intel od dłuższego czasu ma problem z produkcją swoich procesorów. Najgorzej wygląda proces produkowania 14 nm procesorów, ale całość ma wpływ również na najnowsze układy Ice Lake należące do dziesiątej generacji. Niebiescy działają również pod presją czasu, ponieważ AMD już od dłuższego czasu produkuje procesory nie tylko w 10 nm, ale także w 7 nm.

Samsung podobno pomaga Intelowi w produkcji 14 nm procesorów

Źródło: intel.com

Najnowsze plotki donoszą, że Intel zwrócił się z pomocą do Samsunga. Niebiescy od dłuższego czasu nie mogą poradzić sobie z gigantycznym zapotrzebowaniem na swoje procesory. Problem dotyczy szczególnie układów mobilnych.

Pomimo odnotowania rekordowych wyników sprzedażowych i przychodów w trzecim kwartale 2019 roku, problemy Intel'a z produkcją 14 nm układów nadal się utrzymują, a na dodatek negatywnie wpływają na produkcję niektórych desktopowych procesorów wykonywanych w 10 nm procesie technologicznym.

Z niedogodności, jakie napotkały Intel'a cieszy się AMD, które po latach stagnacji dogoniło, a pod pewnymi aspektami wyprzedziło niebieskich. Najnowsze układy z rodziny Ryzen sprzedają się bardzo dobrze.

Intel nie siedzi bezczynnie i szuka możliwości rozwiązania swoich problemów. Według raportu południowokoreańskich mediów, który po raz pierwszy został zauważony przez Sammobile Intel zgłosił się do Samsunga i TMSC z prośbą o produkcję układów, aby odciążyć część fabryk amerykańskiego giganta. Wszystkie te działania mają na celu nadążenie za popytem na najnowsze układy. Dodatkowo sprzedaż procesorów Intel'a rośnie wraz z zbliżającymi się świętami, co dodatkowo pogłębia problemy z ciągłością dostaw.

Według raportu Samsung zgodził się na wyprodukowanie sporej ilości układów w 14 nm procesie technologicznym. Sytuacja ta jest bardzo wygodna dla Samsunga, ponieważ popyt na rynku pamięci znacząco osłabł na przestrzeni ostatnich miesięcy. Informacje wskazują na to, że Koreańczycy chwilowo przerzucą się na produkcję procesorów.

Źródło: techspot.com