Samsung pokazał pierwszy telewizor 3D w ogromnej rozdzielczości 4K

Samsung zaprezentował w Los Angeles ogromny 70-calowy telewizor 3D. Monstrum 3D Samsunga zachwyca nie tylko rozmiarami, ale także tym, że potrafi wyświetlać imponującą rozdzielczość 4K - to ponad 2 razy więcej niż rozdzielczość Full HD.

Samsung 3D TV w rozdzielczości 4K

Samsung idzie w ślady Sharpa, który zaprezentował ostatnio swoje 70-calowe monstrum w USA. Koreański koncern nie mógł pozostawać w tyle (Samsung jest liderem sprzedaży telewizorów w USA i Europie) i właśnie zaprezentował swojego giganta - 70-calowy telewizor 3D, który wyświetla imponującą rozdzielczość 4k x 2k (4000 x 2000 pikseli).

Ultra-wysoka rozdzielczość 4K

Jak udało się wprowadzić tak wysoką rozdzielczość do 70-calowego telewizora? Sekret leży w lepszych tranzystorach. Zazwyczaj producenci nie mogą zmniejszyć pikseli, ponieważ obecne silikonowe tranzystory nie mogą przewodzić elektronów wystarczająco szybko, by mogły współpracować ze zminiaturyzowanymi częściami. Natomiast Samsung ma tranzystory tlenkowe (metal oxide), które bez problemu pozwalają szybko przemieszczać się elektronom...

Zobacz również:

Telewizyjna ewolucja

Obecna generacja telewizorów posiada rozdzielczość Full HD (1920x1080). Następnym krokiem telewizyjnej ewolucji będzie prawdopodbnie rozdzielczość 4K.

Demonstracja Samsunga to pierwszy raz gdy, słyszymy o telewizorze 3D w rozdzielczości 4K.

4K to okno na świat

Rozdzielczość 4K daje już wrażenie oglądania rzeczywistości, a nie tylko obrazu TV - patrzenie w ekran o tak wysokiej rozdzielczości dobrze symuluje rzeczywistość. Żyjemy w pięknych czasach, w których technologia rozwija się szybciej niż kiedykolwiek.