Samsung połączy linie Galaxy S i Galaxy Note

Firma może zmienić taktykę i połączyć najpopularniejsze smartfony w jedno urządzenie.

Znana wśród osób interesujących się nowinkami technologicznymi postać - Evan Blass na Twitterze poinformował, że Samsung rozważa połączenie flagowych linii Galaxy S oraz Galaxy Note. Informacja ta podana została po raz pierwszy przez Android Police. Źródło Blass'a twierdzi, że firma ponownie przemyśla swoją strategię wprowadzania flagowych smartfonów. Nie dziwi nas to, ponieważ Samsung wprowadza na rynek co roku dwa bardzo podobne urządzenia - modele Galaxy S oraz Galaxy Note, których koszty projektowania są znacznie wyższe, niż wyprodukowanie jednego urządzenia. Dodatkowo w tym roku zobaczyliśmy mniejszą wersję Galaxy Note 10, która bezpośrednio konkuruje z nieco starszymi smartfonami Galaxy S10.

Samsung połączy linie Galaxy S i Galaxy Note

Źródło: techadvisor

Galaxy Note zawsze były większymi, droższymi oraz lepiej wyposażonymi i udoskonalonymi wersjami Galaxy S. Samsung wprowadzał je w połowie roku kilka miesięcy po premierze Galaxy S. W tym czasie producent mógł sprawdzić, jak nowe modele przyjęły się na rynku i poprawić ewentualne niedociągnięcia Galaxy S.

Zobacz również:

W tym roku po raz pierwszy zobaczyliśmy zmniejszoną wersję Galaxy Note 10, której rozmiary są bardzo podobne do Galaxy S10+. Blass wskazuje, że Samsung planuje połączenie linii Galaxy S z Galaxy Note w jedną, ponieważ koreański gigant ma nadzieje, że w 2020 roku na dobre uda mu się wprowadzić do sprzedaży smartfony Galaxy Fold, które będą pokazem możliwości Samsunga.

Urządzenia z nowej serii mogą nazywać się Galaxy One. Evan Blass wskazuje, że nic jeszcze nie jest przesądzone, a Samsung w dalszym ciągu analizuje sytuacje. Nie dziwi nas to biorąc pod uwagę problemy z wprowadzeniem na rynek Galaxy Fold.