Samsung ponownie zamyka fabryki! Co z produkcją smartfonów?

Samsung robi to już drugi raz. Przez koronawirusa znowu zamknięto fabrykę.

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy, że Samsung po raz pierwszy doczekał się poważnych problemów związanych z koronawirusem. Koreański gigant został zmuszony do tymczasowego zamknięcia jednego z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych smartfonów po tym, jak u jednego pracownika stwierdzono obecność koronawirusa.

Samsung ponownie zamyka fabryki! Co z produkcją smartfonów?

Źródło: pcworld.com

Koreańczycy zamknęli na cały weekend swój jedyny zakład produkcyjny składanych smartfonów w Gumi około 200 km od Seulu. Po przeprowadzeniu dezynfekcji fabryka ponownie zaczęła funkcjonować. Wdrożono specjalne środku bezpieczeństwa, które jak widać nie zadziałały. Samsung poinformował dziś, że ponownie zamierza zamknąć fabrykę na dwa dni po tym, jak potwierdzono, że kolejny pracownik został zarażony koronawirusem.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Zakład produkcyjny został zamknięty wczoraj. Koreańczycy planują ponowne otwarcie fabryki już 3 marca 2020 roku po przeprowadzeniu pełnej dezynfekcji zakładu produkcyjnego.

Korea Południowa obecnie ma poważne problemy w związku z lawinowym wzrostem zachorowań na koronawirusa, co odczuwają nie tylko mieszkańcy, ale i największe firmy. Obecnie w Korei Południowej znajduje się najwięcej chorych poza Chinami, gdzie wybuchła epidemia.

Samsung w oficjalnym oświadczeniu dla rynku koreańskiego oficjalnie potwierdził, że u kolejnego pracownika zdiagnozowano koronawirusa. Mowa o osobie pracującej dla działu biznesowego fabryki w Gumi, gdzie wytwarzane są składane smartfony Galaxy Fold oraz Galaxy Z Flip.

Linia montażowa, na której pracowała zarażona osoba została tymczasowo zamknięta i zostanie otwarta ponownie dopiero w przyszłym tygodniu po gruntownej dezynfekcji. Reszta zakładu produkcyjnego pozostanie zamknięta do 3 marca 2020 roku.

Dodatkowo potwierdzono także kolejny przypadek zachorowania na koronawirusa w fabryce półprzewodników Samsunga zlokalizowanej w Giheung, ale zakażona osoba nie była pracownikiem zatrudnionym przez Samsunga, a kawiarnie znajdującą się na terenie zakładu produkcyjnego. Samsung tymczasowo zamknął stołówkę w Giheung, ale fabryka działa normalnie.

Źródło: sammobile.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: