Samsung potwierdza - Galaxy Z Fold 3 i Galaxy S21 Ultra zamiast Note'a

Koreańczycy sami przyznali, że produkcja Galaxy Note w chwili obecnej nie ma sensu.

Od około miesiąca w sieci pojawia się mnóstwo informacji na temat rzekomej obsługi rysika S-Pen przez najdroższego flagowca z rodziny Galaxy S21. W międzyczasie podobne plotki pojawiły się w odniesieniu do Galaxy Z Fold 3.

Samsung Galaxy Z Fold 2
Źródło: PCWorld.com

Samsung Galaxy Z Fold 2

Źródło: PCWorld.com

Max Weinbach za pośrednictwem Twittera przekazał najnowsze wiadomości w tej sprawie. Według południowokoreańskiego portalu Samsunga sam przyznał się do planów zaprzestania produkcji Galaxy Note.

Samsung potwierdził prace nad Galaxy Z Fold 3. Smartfon w finalnej wersji ma zadebiutować w czerwcu 2021 roku. Obecnie firma przygotowuje się do produkcji pierwszych egzemplarzy testowych. Składany smartfon zostanie wyposażony w najnowsze technologie z elastycznym ekranem Ultra Thin Glass na czele. Panel ma obsługiwać pióro S-Pen i posiadać kamerę umieszczoną pod wyświetlaczem.

Galaxy Z Fold 3 zaoferuje wbudowany port do przechowywania i ładowania pióra S-Pen. Dodatkowo obsługę inteligentnego rysika otrzyma Samsung Galaxy S21 Ultra. Po premierze tych urządzeń modele z rodziny Galaxy Note zostaną stopniowo wycofane z rynku. Galaxy Note 20 oraz Galaxy Note 20 Ultra nie otrzymają następców.

W chwili obecnej Samsung boryka się z problemami z zastosowaniem odpowiedniego zabezpieczenia ekranu w połączeniu z elastycznym digitizerem umożliwiającym korzystanie z pióra S-Pen oraz implementacją kamery umieszczonej pod wyświetlaczem.

Koreańskie źródło donosi, że Samsung jest skory zrezygnować z aparatu pod ekranem (Under Camera Display), jeżeli technologia ta nie zostanie odpowiednio dopracowana do początku przyszłego roku.

Zobacz najnowsze informacje o Galaxy S21.

Źródło: ajunews.com