Samsung potwierdza, że Galaxy S20 mają funkcję podobną do AirDrop

Na premierze nie przedstawiono szczegółów technicznych, ale Quick Share będzie kompatybilne również z starszymi urządzeniami.

Samsung na konferencji Galaxy Unpacked 2020 zaprezentował swoje najnowsze urządzenia. Koreańczycy poprowadzili całe show po swojemu wzorując się na Apple i nie zdradzili zbyt wielu szczegółów technicznych na temat najnowszych smartfonów. Dokładniejsze informacje mogliśmy znaleźć dopiero w informacjach prasowych.

Samsung potwierdza, że Galaxy S20 mają funkcję podobną do AirDrop

Źródło: samsung.com

Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że Samsung przygotowuje odpowiedź na funkcję AirDrop znaną z urządzeń Apple. Rozwiązanie to pozwala w łatwy sposób przesyłać bezprzewodowo pliki pomiędzy urządzeniami znajdującymi się w pobliżu.

Użytkownicy Quick Share będą w stanie przesyłać pliki maksymalnie z pięcioma zaufanymi urządzeniami znajdującymi się niedaleko, a całość nie będzie wymagać żmudnego procesu parowania. Funkcja Quick Share wymaga jedynie, aby wszyscy użytkownicy posiadali kompatybilne urządzenie. W chwili obecnej najnowsza funkcja działa jedynie na smartfonach z rodziny Galaxy S20, co jest sporym problemem, ale już wkrótce ma się to zmienić.

Samsung poinformował, że Quick Drop pojawi się na innych urządzeniach. Prawdopodobnie będą to starsze smartfony produkcji Samsunga, które otrzymają stosowną aplikację lub aktualizacje oprogramowania układowego.

Koreańczycy nie są jedynie w projektowaniu nowego rozwiązania, które ma w łatwy sposób pomóc przenosić pliki pomiędzy urządzeniami. Po tym, jak Apple wprowadziło AirDrop producenci sprzętu elektrozczinego przez kilka lat nie byli zainteresowani stworzeniem alternatywnych rozwiązań, co zmieniło się dopiero w zeszłym roku.

Nad rozwiązaniami działającymi podobnie do AirDrop pracuje obecnie Google i inni producenci. Wyszukiwarkowy gigant ma rzekomo stworzyć funkcję Nearby Sharing, która powinna trafić początkowo na smartfony z rodziny Pixel, a finalnie do każdego sprzętu z nowym Androidem. Rozwiązanie od Google wykorzystywać będzie łączność Wi-Fi.

Konkurencyjne rozwiązanie zaprezentowali również Chińczycy, którzy połączyli swoje siły i opracowali uniwersalny, między platformowy system przesyłania danych.

Źródło: 91mobiles.com