Samsung powoli pracuje nad następcą zegarka Galaxy Gear

Samsung Galaxy Gear to nietypowy produkt w ofercie Samsunga. Ten inteligentny zegarek posiada własny dotykowy ekran, procesor i system operacyjny oraz pozwala na kontrolowanie pewnych funkcji smartfona z poziomu nadgarstka. Obecny jest w sprzedaży od września, ale już pojawiły się pierwsze informacje o jego następcy.

Samsung Galaxy Gear, czyli najnowszy gadżet w portfolio produktów Samsunga został zaprezentowany na berlińskich targach IFA 2013 na początku września tego roku. To bardzo droga zabawka, która w dodatku na starcie była w stanie współpracować wyłącznie z najnowszym phabletem koreańskiego producenta, Galaxy Note 3.

Wygląda na to, że już w momencie premiery Galaxy Gear koreańscy inżynierowie pracowali nad jego następcą. Ten, jak donosi serwis phonearena.com, miałby pojawić się już na początku przyszłego roku i być o kilkanaście procent cieńszy od poprzednika. Przewidywanym terminem premiery Galaxy Gear 2 są następne po IFA 2013 targi elektroniki użytkowej CES 2014, które odbędą się w styczniu przyszłego roku w Las Vegas. Samsung Galaxy Gear 2 miałby zostać zaprezentowany wraz z kolejną wersją flagowego koreańskiego smartfona Galaxy S5.

JK Shin

JK Shin

Taki połączony debiut nowych produktów jest bardzo prawdopodobny, ponieważ producenci ścigają się coraz bardziej, a niektóre firmy, jak np. Sony, swoje flagowe produkty odświeża już nie co rok, jak to miało miejsce do tej pory, a co pół roku. Samsung może również starać się nieco nadgonić konkurencję, a prezentacja nowego telefonu i kolejnej, ulepszonej wersji zegarka może zachęcić znacznie więcej klientów, niż te urządzenia zaprezentowane osobno.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących