Samsung powoli pracuje nad następcą zegarka Galaxy Gear

Samsung Galaxy Gear to nietypowy produkt w ofercie Samsunga. Ten inteligentny zegarek posiada własny dotykowy ekran, procesor i system operacyjny oraz pozwala na kontrolowanie pewnych funkcji smartfona z poziomu nadgarstka. Obecny jest w sprzedaży od września, ale już pojawiły się pierwsze informacje o jego następcy.

Samsung Galaxy Gear, czyli najnowszy gadżet w portfolio produktów Samsunga został zaprezentowany na berlińskich targach IFA 2013 na początku września tego roku. To bardzo droga zabawka, która w dodatku na starcie była w stanie współpracować wyłącznie z najnowszym phabletem koreańskiego producenta, Galaxy Note 3.

Wygląda na to, że już w momencie premiery Galaxy Gear koreańscy inżynierowie pracowali nad jego następcą. Ten, jak donosi serwis phonearena.com, miałby pojawić się już na początku przyszłego roku i być o kilkanaście procent cieńszy od poprzednika. Przewidywanym terminem premiery Galaxy Gear 2 są następne po IFA 2013 targi elektroniki użytkowej CES 2014, które odbędą się w styczniu przyszłego roku w Las Vegas. Samsung Galaxy Gear 2 miałby zostać zaprezentowany wraz z kolejną wersją flagowego koreańskiego smartfona Galaxy S5.

Samsung powoli pracuje nad następcą zegarka Galaxy Gear

JK Shin

Taki połączony debiut nowych produktów jest bardzo prawdopodobny, ponieważ producenci ścigają się coraz bardziej, a niektóre firmy, jak np. Sony, swoje flagowe produkty odświeża już nie co rok, jak to miało miejsce do tej pory, a co pół roku. Samsung może również starać się nieco nadgonić konkurencję, a prezentacja nowego telefonu i kolejnej, ulepszonej wersji zegarka może zachęcić znacznie więcej klientów, niż te urządzenia zaprezentowane osobno.