Samsung pracuje na projektorem hologramów

Nowatorski sprzęt dedykowany będzie urządzeniom mobilnym, ze szczególnym uwzględnieniem smartfonów.

Pomimo licznych zawirowań i problemów w ostatnich latach, Samsung wciąż pozostaje liderem na liście największych producentów smartfonów na świecie. Dzisiejsze rewelacje sugerują, że ambicje koreańskiej firmy sięgają dalej i zamierza ona zostać również liderem innowacji. Do sieci trafiły patenty wyjątkowego urządzenia, które pozwoli nam wykorzystać smartfony do projekcji hologramów.

Samsung złożył odpowiednie dokumenty do USPTO (Biura Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych) w 2018 roku, a patent został zatwierdzony dokładnie 19 września tego roku. Opublikowane materiały ujawniają nam nie tylko jak prezentować się będzie owo urządzenia, ale również jak działać.

Samsung pracuje na projektorem hologramów

Nowatorski sprzęt pełnić będzie funkcję doku, w którym mieścić się będzie smartfon. Po sprawowaniu urządzenia będą mogły współpracować, a my cieszyć się trójwymiarowymi hologramami. Co więcej, użytkownik będzie mógł również wchodzić z nimi w interakcję. Na zaprezentowanych szkicach widać, że możliwe będzie np. przewijanie wiadomości czy obsługa odtwarzacza audio. Jak może się to prezentować w rzeczywistości, pokazuje nam render przygotowany przez portal letsgodigital.org.

Oczywiście należy brać pod uwagę, że nie mamy co liczyć na rychłą premierą tego typu urządzenia. Cieszy jednak fakt, że koreański producent myśli o nowych technologicznych rozwiązaniach.

źródło: gizmochina.com