Samsung pracuje nad 11,8-calowym tabletem z ekranem jak Retina w iPadzie

Proces sądowy pomiędzy firmami Samsung i Apple trwa. O ile tych patentowych przepychanek większość z nas z pewnością ma już dość, o tyle towarzyszą im niekiedy interesujące odkrycia. Najnowsze dotyczy koreańskiej firmy, która prawdopodobnie pracuje nad tabletem oferującym ekran mogący z powodzeniem konkurować z ekranem Retina.


Niedawno podczas trwającego przed amerykańskim sądem procesu Apple kontra Samsung przedstawione zostały dokumenty, dzięki którym mogliśmy poznać plany koreańskiej firmy dotyczące smartfonów korzystających z najnowszego mobilnego systemu Microsoftu, czyli Windows Phone 8.

Jak się właśnie okazało, kolejne dokumenty zawierały informację o innym interesującym produkcie, nad którym pracuje Samsung. Mowa tutaj o 11,8-calowym tablecie noszącym kodowe oznaczenie P10 (prawdopodobnie Galaxy Tab 11.8), który będzie pozwalał na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, co oznacza, że będzie się mógł pochwalić gęstością pikseli na poziomie 256 ppi. Pozwolić mu to ma z powodzeniem konkurować z nowym iPadem, który dysponuje ekranem Retina, w przypadku którego wspomniana gęstość wynosi 264 ppi.

Nie mogło być inaczej

Apple wiele razy w historii potwierdziło, że ma nosa co do oczekiwań konsumentów. Nie inaczej było w przypadku ekranu Retina, który zadebiutował wraz z iPhone'em 4, a który znalazł ostatnio zastosowanie również w iPadzie i najnowszym MacBooku Pro.

Okazało się, że wielu konsumentów oczekuje obrazu "jak żyleta" co nie pozostawia wyboru innym producentom chcącym konkurować z Apple. W ciągu kolejnych miesięcy będziemy więc najprawdopodobniej świadkami prześcigania się w prezentacji produktów mogących się pochwalić ekranem o odpowiednio wysokiej gęstości pikseli.

"Wysokorozdzielczy" AMOLED

Warto przy tej okazji przypomnieć, że według ostatnich doniesień koreańskiego serwisu ETNews w laboratorium Samsunga opracowany został wyświetlacz AMOLED cechujący się gigantyczną gęstością pikseli na poziomie 350 ppi. Co ważne, wykorzystywana przy jego produkcji technologia pozwalać ma na dużą skalowalność.