Samsung pracuje nad poprawą Androida 5.0 Lollipop w smartfonach Galaxy

Samsung jest świadomy tego, że Android Lollipop nie u wszystkich posiadaczy smartfonów z rodziny Galaxy S i phabletów z linii Galaxy Note działa tak, jak użytkownicy mogliby tego oczekiwać. Koreański producent zapowiedział przygotowanie serii poprawek, które mają wyeliminować najpoważniejsze błędy.

Android L pojawił się po raz pierwszy na konferencji Google I/O w czerwcu 2014 roku. Po kilku miesiącach został zaprezentowany Android 5.0 Lollipop, który trafił na pierwsze urządzenia z rodziny Google Nexus w listopadzie zeszłego roku. Od tego czasu rozpoczął się mozolny proces uaktualniania Androida 4.4 KitKat do nowszej wersji na smartfonach wyposażonych w nakładki producenta.

Jedną z firm, która dość szybko przygotowała aktualizacje systemu do swoich produktów jest Samsung. Niestety, wielu użytkowników po aktualizacji zaczęło się skarżyć na to, że Android 5.0 Lollipop i nowa wersja nakładki TouchWiz na smartfonach Galaxy S i phabletach Galaxy Note nie działają tak, jak powinny.

Galaxy S6 od samego początku pracuje pod kontrolą Androida Lollipop

Galaxy S6 od samego początku pracuje pod kontrolą Androida Lollipop

Samsung jest świadomy problemu. Niezadowoleni użytkownicy mogą przywrócić telefon do ustawień fabrycznych lub zgłosić wadę i oddać telefon sprzedawcy. Posiadacze urządzeń z linii Galaxy S i Galaxy Note mogą też uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejną aktualizację oprogramowania.

Koreański gigant zapowiedział już microaktualizacje do smartfonów Galaxy S i phabletów Galaxy Note, która wyeliminuje najpoważniejsze i najczęściej występujące błędy w Androidzie 5.0 Lollipop i nakładce TouchWiz. Nie wiadomo jednak, które konkretnie modele dostaną aktualizację i kiedy się ona pojawi.

źródło: phonearena.com