Samsung (prawdopodobnie) liderem na rynku smartfonów!

Według The Wall Street Journal Samsung w ostatnim kwartale dostarczył na rynek więcej smartfonów niż Apple i Nokia.

W drugim kwartale tego roku firma Strategy Analytics podała wyniki sprzedaży smartfonów, według których najwięcej z nich dostarczyła firma Apple wyprzedzając Samsunga i Nokię.

Zupełnie inaczej może to wyglądać w trzecim kwartale.

Na początku poprzedniego tygodnia firma Apple podała, że sprzedała 17,1 miliona iPhone’ów. Dziennik The Wall Street Journal opierając się na "dobrze poinformowanym anonimowym źródle" poinformował jednak właśnie, że Samsung w tym samym okresie dostarczył na rynek o 3 miliony smartfonów więcej.

Czy można już gratulować zwolennikom Samsunga przejęcia pałeczki lidera na rynku producentów* smartfonów? Nie do końca. Po pierwsze doniesienia WSJ są nieoficjalne, więc trzeba będzie poczekać na oficjalne dane, które koreański producent przedstawi na początku przyszłego tygodnia. Po drugie mowa w nich jest o smartfonach dostarczonych na rynek, a nie sprzedanych jak w przypadku urządzeń Apple.

Jeżeli jednak te nieoficjalne informacje zostaną potwierdzone, Apple najprawdopodobniej zostanie zepchnięte z najwyższego stopnia podium. Oczywiście biorąc jednak pod uwagę fakt, że WSJ mówi o smartfonach Samsunga wprowadzonych do dystrybucji, wspomniana 3-milionowa różnica z pewnością będzie zauważalnie mniejsza.

Warto na koniec dodać, że trzeci gracz, czyli fińska Nokia, dostarczył na rynek 16,8 miliona smartfonów.

________

* Apple nie posiada własnego zaplecza produkcyjnego praktycznie w całości opierając się na podwykonawcach.