Samsung prezentuje elastyczny składany ekran OLED Infinity Flex Display. Rewolucja?

Na konferencji SDC 2018 (Samsung Developer Conference) w San Francisco pokazano długo oczekiwany zwiastun technologii składanego elastycznego ekranu OLED, który znajdzie się w planowanym rewolucyjnym smartfonie koreańskiego producenta. Urządzenie, które pierwszy raz pokazano uczestnikom przypomina hybrydę tabletu i telefonu.

SDC 2018. Fot. samsung dev | YT

Prowadzący konferencję uchylili rąbka tajemnicy odnośnie rewolucyjnej technologii Infinity Flex Display, czyli elastycznego składanego ekranu OLED, który zawita do przyszłych urządzeń mobilnych. Trudno w tym momencie mówić o jednej konkretnej kategorii, bo to co pokazano w San Francisco stanowi hybrydę tabletu i smartfonu. Trzeba przyznać, że o ile możliwość korzystania ze składanego jednolitego ekranu brzmi kosmicznie, to prototyp Samsunga na chwilę obecną nie wygląda jeszcze tak, jak oczekiwaliby tego użytkownicy.

W pozycji rozłożonej urządzenie jest tabletem z ekranem o przekątnej 7,3 cala i rozdzielczości 2152 x 1536 px (420 ppi). Po złożeniu do środka na pół, na wierzchu mamy drugi mniejszy ekran o przekątnej zaledwie 4,58 cala i rozdzielczości 1960 x 840 px (420 ppi). Powstały w ten sposób smartfon nie należy do najcieńszych, ale zważywszy na fakt, że mamy do czynienia dopiero z prototypem, nadzieje na finalną smuklejszą formę nadal są.

Poza tym niestety nie wiemy zbyt wiele. Urządzenie pokazano na szybko, w słabym oświetleniu, a producent ograniczył się do zdawkowych informacji o przyszłorocznej premierze. Wiemy jedynie, że w trybie tabletu będzie można korzystać z jednocześnie trzech aplikacji na tym samym ekranie. Wsparcie dla technologii Infinity Flex Display zapowiedziało Google.

Poza niedosytem daje się tu i ówdzie odczuć pewne rozczarowanie. Z drugiej strony do tej pory jeszcze nikt z dużych producentów nie pokazał składanego panelu OLED pozbawionego jakiegokolwiek widocznego podziału.

Pozostaje cierpliwie czekać na dalsze wieści od Samsunga. Apetytu z pewnością narobili.