Samsung prezentuje luksusowy smartfon z klapką. Topowe podzespoły, równie topowa cena

W2019 to najnowszy model luksusowego smartfonu koreańskiego producenta, którego wyróżnia nietypowa jak na obecne czasy konstrukcja. Zastosowanie klapki przypomina poprzednią epokę telefonów komórkowych. Niech was jednak to rozwiązanie nie zmyli. Mamy do czynienia ze sprzętem z najwyższej półki. Również pod względem ceny.

Samsung W2019

Warto zacząć od tego, że W2019 ma na pokładzie dwa ekrany AMOLED o przekątnej 4,2 cala i rozdzielczości Full HD. Po otwarciu konstrukcji naszym oczom ukazuje się również fizyczna klawiatura numeryczna i przyciski nawigacyjne (tak jak w telefonach komórkowych z klapką). Całość konstrukcji wykonana ze szkła i metalu jest dość ciężka jak na smartfon - waży bowiem aż 257 gramów. Wrażenie robi również grubość - 17,3 mm.

W środku pracuje topowy procesor Qualcomm, czyli Snapdragon 845, korzystający z 6 GB pamięci RAM i zależnie od wariantu - 128 i 256 GB miejsca na dane użytkownika. Na pokładzie nie zabrakło dobrej jakości komponentów odpowiadających za utrwalanie zdjęć i wideo. Główny podwójny aparat o rozdzielczości 12 MP ma obiektyw portretowy o zmiennej jasności (f/1.5 - 2.4) i teleobiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym. Z przodu znajdziemy pojedynczy aparat o rozdzielczości 8 MP z obiektywem o jasności f/2.0.

Samsung prezentuje luksusowy smartfon z klapką. Topowe podzespoły, równie topowa cena

Samsung W2019

Bateria o pojemności 3070 mAh ładowana jest za pośrednictwem portu USB typu C. W2019 działa pod kontrolą Androida 8.1 Oreo z nową nakładką Samsung UI. W całej historii na sam koniec zostawiamy największy szok, czyli cenę. Urządzenie kosztuje bowiem 2700 dol. W przeliczeniu na złotówki otrzymujemy zawrotną kwotę 10 300 zł.