Samsung prezentuje monitory 4K z AMD FreeSync

Samsung prezentuje nową kolekcję monitorów. Dwa nowe modele o rozdzielczości 4K oraz przekątnej długości 24 cali i 28 cali wyróżnia nie tylko wysokie zagęszczenie pikseli, ale też zastosowane w nich technologie. To pierwsze w ofercie koreańskiej firmy monitory korzystające z technologii FreeSync od AMD.

Zgodnie z oczekiwaniami do oferty firmy Samsung dołączyły dwa nowe monitory. Są to jednostki wyposażone w panele o rozdzielczości 4K, nazywanej przez koreańską firmę Ultra HD (UHD, 3840 na 2160 pikseli). Do sprzedaży trafią modele Samsung U24E590D z 24-calowym ekranem oraz Samsung U28E590D z 28-calowym ekranem.

Wysoka rozdzielczość to nie jedyne co wyróżnia monitory Samsung U24E590D i Samsung U28E590D. Producent zdecydował się na wykorzystanie w nich technologii AMD o nazwie FreeSync. Dzięki temu nowa oferta Samsunga powinna zainteresować wszystkie osoby posiadające karty graficzne od AMD, które wykorzystują komputery do uruchamiania gier wideo.

Samsung prezentuje monitory 4K z AMD FreeSync

Samsung prezentuje nowe monitory z FreeSync

Dzięki wykorzystaniu technologii FreeSync komputer może zsynchronizować tempo odświeżania ekranu pomiędzy monitorem i kartą graficzną od AMD. Zmiana tempa odświeżania następuje dynamicznie, dzięki czemu nawet jeśli ze względu na problemy z wydajnością wystąpi zmiana tempa odświeżania, monitor się do tego automatycznie dostosuje.

AMD FreeSync to konkurencjna technologia dla rozwiązania od Nvidii o nazwie G-Sync, które działa na podobnej zasadzie. Producenci monitorów muszą więc zdecydować, z której z technologii będą chcieli skorzystać.

Samsung zdecydował się na rozwiązanie AMD już pół roku temu, a monitory U24E590D (technologia PLS) i U28E590D (technologia TN) to efekt tej współpracy. Oprócz tego monitory obsługują funkcję Picture in Picture (PiP) pozwalającą oglądać w małym oknie wideo z innego źródła podczas pracy.

źródło: slashgear.com