Samsung prezentuje nowe gogle VR. W pełni samodzielne

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami. Korzystać one mają z jego najmocniejszego układu SoC, po który być może sięgną także inni producenci.


Okulary VR Samsunga

Samsung posiada w ofercie okulary Gear VR, które pozwalają na zanurzenie się w wirtualną rzeczywistość wymagając jednak jednocześnie do działania smartfona Galaxy S7, S7 edge, S6 lub S6 edge. Jak się właśnie dowiadujemy, koreańska firma pracuje też nad całkowicie samodzielnymi goglami.

Samodzielne okulary VR Samsunga

Pokaz prototypu samodzielnych gogli miał ponoć miejsce podczas targów MWC 2017. Niestety odbył się on za zamkniętymi drzwiami jedynie dla wybranej grupy gości. Z informacji, które "wyciekły" wynika, że urządzenie zbudowane zostało w oparciu o najnowszy mobilny układ Samsunga, Exynos 8895.

Zobacz również:

  • GeForce RTX 40 będą mieć procesory Ada Lovelace 5 nm
  • Poczuj się gwiazdą rocka z Unplugged
  • Apple wchodzi na rynek AR. Sprawdź, jak poradzono sobie z problemami

Samsung Exynos 8895

Exynos 8895 posiada osiem rdzeni (cztery autorskie Mangoose M2 i cztery energooszczędne Cortex-A53), natomiast GPU to Mali-G71 MP20 (20 rdzeni). Jednostka ta radzi sobie z odtwarzaniem wideo 4K i powinna sprostać wymaganiom stawianymi przez goglami VR.

Bardzo dobra decyzja Samsunga

Decyzja Samsunga powinna ucieszyć wszystkich chętnych do zabawy z VR. Dzięki niej pojawią się bowiem na rynku kolejne gogle, co znacznie zaostrzy konkurencję. Ponadto po układ Exynos 8895 być może chętnie sięgną także inni producenci.