Samsung prezentuje nowe laptopy serii SF i NF

Koreański producent elektroniki zapowiedział nowe modele swoich laptopów. Samsung chce przyciągnąć klientów oferując im nowoczesny design połączony z dobrą specyfikacją oferowanych urządzeń.

Na nowe modele netbooków Samsunga składają się trzy urządzenia - NF110, NF210 i NF310. Będą one wyposażone w procesory z serii Intel Atom, pamięć RAM DDR3 oraz ekrany HD LED o rozpiętości od 10 do 14 cali. W urządzeniach zostanie zainstalowany system operacyjny Windows 7.

Ciekawie prezentuje się także oferta notebooków z serii SF. Samsung postawił na stylowe wykonanie. Jasne obudowy nowych urządzeń posiadają ciekawe przetłoczenia, miłą w dotyku, matową klawiaturę oraz metalowy touchpad.

Na nową serię SF składają się trzy urządzenia - SF310, SF410 i SF510. Posiadać one będą odpowiednio 13,3, 14 i 15,6-calowe ekrany. Znajdziemy w nich procesory Intela z serii Core i3 lub Core i5. Laptopy będą wyposażone w technologię Fast Start, która umożliwi użytkownikowi bardzo szybkie uruchomienie systemu. Zamontowana bateria ma pozwolić na maksymalnie 7,5-godzinną pracę bez ładowania.

Nowe netbooki i notebooki Samsunga będą miały swoją premierę w październiku. Na razie firma nie podała sugerowanych cen dla zaprezentowanych urządzeń.