Samsung prezentuje nowe, ultracienkie aparaty ISOCELL 32-108 MP

Samsung zaprezentował nowe, super cienkie matryce do urządzeń mobilnych. Możemy szykować nie na wysyp smartfonów z nowymi aparatami wprost z Korei Południowej.

Samsung wraz z Sony prześcigają się w produkcji matryc do urządzeń mobilnych. Jeszcze trzy lata temu nawet Samsung w swoich flagowych modelach korzystał z matryc japońskiego konkurenta. Koreańczycy nadrobili jednak straty i posiadają w swoim portfolio wiele ciekawych obiektywów.

Nowe matryce ISOCELL

Nowe matryce ISOCELL

Dnia dzisiejszego portfolio Samsunga powiększyło się o cztery nowe czujniki z rodziny ISOCELL. Nowe modele są cieńsze i smuklejsze dzięki zastosowaniu mniejszych pikseli. Całość ma przełożyć się na zmniejszenie grubości nadchodzących fotosmartfonów.

Koreańczycy zaprezentowali następujące aparaty:

  • 108 MP ISOCELL HM2
  • 64 MP ISOCELL GW3
  • 48 MP ISOCELL GM5
  • 32 MP ISOCELL JD1

Każdy obiektyw wykorzystuje piksele o wielkości 0,7 µm. Starsze czujniki oparte były na pikselach o wielkości 0.8 µm. Nowsze modele są o 15% mniejsze, a ich grubość zmniejszyła się aż o 10%. Mniejsze wymiary zewnętrzne pozwalają producentom sprzętu budować smuklejsze smartfony. tablety.

Samsung zastosował specjalne technologie ISOCELL Plus oraz Smart-ISO, które mają spowodować, że zmniejszenie wielkości pikseli nie wpłynie negatywnie na jakość wykonywanych zdjęć.

Koreańczycy rozpoczęli już masową produkcję czujników ISOCELL HM2, ISOCELL GW3 oraz ISOCELL JD1. Matryca ISOCELL GM5 o rozdzielczości 48 MP pozostaje jeszcze w fazie testów. Pierwsze smartfony z zaprezentowanymi dziś aparatami powinny pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

Dokładna specyfikacja techniczna najnowszych czujników ISOCELL znajduje się poniżej.

Specyfikacja techniczna nowych matryc ISOCELL

Specyfikacja techniczna nowych matryc ISOCELL

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy S20 Ultra ze 108 MP czujnikiem ISOCELL. Zobacz, czy 108 MP aparat poradził sobie z lustrzanką.

Źródło: sammobile.com