Samsung prezentuje nowy smartfon Galaxy S5 4G+

Samsung już na targach IFA zaprezentuje swoje nowe flagowe urządzenie mobilne, czyli phablet Galaxy Note 4. Nie przeszkadza to jednak firmie wydawać przed samymi targami kolejnych smartfonów z rodziny Galaxy. Do oferty koreańskiego producenta dołączył właśnie nowy wariant Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 to najnowszy topowy smartfon koreańskiego producenta zaprezentowany podczas wiosennych targów MWC 2014. Od dnia jego premiery do portfolio produktowego firmy dołączyło wiele różnych urządzeń, w tym najnowszy Galaxy Alpha. Sam Galaxy S5 doczekał się wielu różnych wersji. Teraz pojawiła się kolejna edycja tego telefonu, która ma szansę być najwydajniejszym smartfonem z rodziny Galaxy S.

W Korei, czyli na rodzimym rynku Samsunga, poprawiona wersja topowego smartfona o nazwie Galaxy S5 LTE-A pojawiła się jeszcze w czerwcu. Producent zdecydował się na wprowadzenie do sprzedaży sztandarowego urządzenia z ekranem o wyższej rozdzielczości QHD (2560 na 1440 pikseli) oraz innym procesorem. Snapdragona 801 od Qualcomma zastąpił w tej edycji Snapdragon 805, a urządzenie otrzymało 3 GB pamięci RAM.

W przypadku nowej wersji telefonu o nazwie Galaxy S5 4G+ producent także wykorzystał procesor Qualcomm Snapdragon 805, ale ekran będzie miał rozdzielczość Full HD (1920 na 1080 pikseli), a nie QHD. Dzięki temu urządzenie może być jeszcze szybsze, niż wersja LTE-A z Korei, ponieważ mniej pikseli to też mniejsze zapotrzebowanie na moc obliczeniową.

Niestety jednak w Galaxy S5 4G+ firma nie zdecydowała się na 3 GB pamięci RAM, a użytkownikom udostępnione zostały zaledwie 2 GB pamięci operacyjnej. Pozostała część specyfikacji urządzenia pokrywa się z podstawowym modelem Galaxy S5. Urządzenie trafi do sprzedaży już 23 sierpnia w Singapurze i nie ma jeszcze informacji o jego dostępności na innych rynkach.

źródło: sammyhub.com