Samsung prezentuje nowy wariant Galaxy M30s - taniego smartfona z przestarzałym Androidem

Galaxy M30s zadebiutował w Indiach i miejmy nadzieję, że nie pojawi się w Polsce.

Samsung od pewnego czasu skupia się na produkcji flagowych smartfonów Galaxy S i Galaxy Note. Wszystkie tańsze modele sprzedawane są obecnie jako Galaxy A, ale na niektórych rynkach Koreańczycy eksperymentują z jeszcze jedną rodziną smartfonów - Galaxy M.

Samsung prezentuje nowy wariant Galaxy M30s - taniego smartfona z przestarzałym Androidem

Źródło: samsung.com

Smartfony Galaxy M sprzedawane są na wybranych rynkach i to tylko i wyłącznie przez internet. Dzięki ograniczeniu kosztów związanych z logistyką i marketingiem Samsung jest w stanie sprzedawać je taniej, niż modele z innych rodzin.

Najnowsze doniesienia z Indii wskazują na to, że linia Galaxy M radzi sobie zadziwiająco dobrze. Samsung zdecydował się właśnie na premierę nowego wariantu smartfona Galaxy M30s. Pierwotnie urządzenie sprzedawane było w dwóch konfiguracjach - z 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB wbudowanej pamięci masowej lub 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Teraz zadebiutował nowy wariant oferujący 4 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej.

Pozostała specyfikacja pozostała niezmieniona. Oznacza to, że w smartfon w dalszym ciągu pracuje pod kontrolą przestarzałego już Androida 9.0 z nakładką One UI w wersji 1.0.

Samsung Galaxy M30s wykorzystuje układ Exynos 9611, który znalazł się także w testowanym przez nas Samsungu Galaxy A51. Nie zabrakło ekranu Super AMOLED, co w tej półce cenowej nie jest oczywiste, ale najciekawszym elementem specyfikacji technicznej jest ogromny akumulator o pojemności aż 6000 mAh.

Samsung Galaxy M30s ostatnimi czasy staniał, a wprowadzenie nowego wariantu ma zaspokoić potrzeby klientów, który chcą posiadać sporo wbudowanej pamięci masowej, ale jednocześnie nie zależy im na zwiększeniu ilości pamięci operacyjnej. Smartfon sprzedawany jest w Indiach w cenie detalicznej Rs 14,999 za pośrednictwem Amazonu oraz sklepu online Samsunga.

Na szczęście klienci nie muszą martwić się brakiem Samsunga Galaxy M30s w Europie. Już wkrótce Samsung zaprezentuje podobne modele Galaxy A31 i Galaxy A41, które zaoferują Androida 10 od razu po wyjęciu z pudełka.

Źródło: 91mobiles.com