Samsung prezentuje odtwarzacz Blu-ray

Koncern Samsung zaprezentował na targach CES w Las Vegas stacjonarny odtwarzacz płyt Blu-ray, który - wedle zapowiedzi przedstawicieli firmy - być może już w kwietniu pojawi się w sklepach. Cenę urządzenia ustalono na 1000 USD.

Samsung prezentuje odtwarzacz Blu-ray

Samsung BD-P1000

Model BD-P1000 zapewni obraz o rozdzielczości 720p oraz 1080i. Urządzenie będzie wyposażone w złącze HDMI (High Definition Multimedia Interface) - oznacza to, że jego parametry są zbliżone do specyfikacji zaprezentowanego wczoraj przez Toshibę odtwarzacza płyt HD DVD (pisaliśmy o nim w tekście "Odtwarzacze HD DVD - marcowa premiera"). Warto jednak zaznaczyć, że odtwarzacz Samsunga będzie dwukrotnie droższy od produktu Toshiby.

Przedstawiciele Samsunga mówią, że BD-P1000 powinien pojawić się w sklepach w kwietniu - aczkolwiek zastrzegają, iż niewykluczone jest opóźnienie. Wszystko zależy od tego, czy firmom rozwijającym standard Blu-ray uda się szybko zakończyć prace nad standardem BD Java (w którym przygotowywana będzie m.in. interaktywna zawartość płyt Blu-ray). "Jeśli BD Java będzie gotowa - zgodnie z zapowiedziami - pod koniec marca, to nasz odtwarzacz pojawi się na rynku z końcem kwietnia. W przeciwnym razie możliwe jest niewielkie opóźnienie" - mówią przedstawiciele Samsunga.