Samsung prezentuje telewizor stworzony z myślą o smartfonach

Wiele osób korzysta z telewizorów do wyświetlania treści ze smartfonów. Wychodząc im naprzeciw, Samsung przygotował telewizor, który można ustawiać poziomo i pionowo.

Samsung Electronics wraz z trzema nowymi modelami ogłosił również otwarcie "nowej ery korzystania z telewizorów". Mają one odzwierciedlać styl życia konsumentów, którzy wymagają wygodnego przeglądania treści ze smartfonów oraz chcą, aby telewizory komponowały się w wnętrzami. Nowe modele nazywają się The Sero, The Serif i The Frame. Każdy ma inną charakterystykę, a zaczniemy od tytułowego, którym jest The Sero.

Jest to model o przekątnej ekranu 43", przygotowany do odtwarzania treści z urządzeń mobilnych, na których nagrania i zdjęcia wykonywane są zazwyczaj pionowo. Jak wiemy to z doświadczenia, odtwarzając potem takie nagrania na tradycyjnym telewizorze z prostokątnym wyświetlaczem, widzimy po obu stronach obrazku ramki. The Sero dostarczany jest wraz ze specjalnym stojakiem, dzięki czemu można w dowolnym momencie zmienić położenie ekranu z poziomego na pionowe i odwrotnie. The Sero znajdzie się w sprzedaży w tym miesiącu i będzie kosztować niemało - jego cena to 18,9 mln wonów, czyli ok. 60 tys. złotych.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • TCL przedstawia najnowsze telewizory Mini LED 8K z serii X!
Samsung prezentuje telewizor stworzony z myślą o smartfonach

Samsung Electronics wprowadził w każdym z nowych modeli funkcję mirroringu, czyli wyświetlania treści z urządzenia mobilnego połączonego za pomocą NFC. Zaletą są znajdujące w nich głośniki 60W, dzięki czemu telewizory nadają się również doskonale do słuchania muzyki - w ich oprogramowaniu znajduje się aplikacja Samsung Music, mają także szereg ułatwień dla osób chcących słuchać plików audio z kart pamięci urządzeń przenośnych.

Drugi model to The Serif. Koncepcja jego stworzenia zrodziła się już w 2006 roku, a powstał we współpracy z projektantami mebli, którymi są Ronan & Erwan Bouroullec. Wyposażony w wyświetlacz QLED, przypomina tablicę, a jego zadaniem jest dopełnianie estetyki pomieszczenia - gdy nie jest używany, wyświetla miłe dla oka, estetyczne obrazki i animacje. Będzie dostępny w rozmiarach od 32 do 55".

Samsung prezentuje telewizor stworzony z myślą o smartfonach

Trzeci model, The Frame, ma zmienić salon w muzeum lub galerię sztuki. Ogólnie przypomina to w działaniu The Serif - specjalna funkcja Art Mode zadba o to, aby po wyłączeniu telewizora jego wyświetlacz pokazywał nam obrazy. Nie są to byle jakie grafiki, ale prawdziwe, które znajdują się z galeriach sztuki na całym świecie, a ich użycie było możliwe dzięki zgodzie właścicieli. Na liście kolaborujących znajdziemy m.in. hiszpańskie muzem Prado, szwajcarską galerię Uffizi czy austriackie muzeum Albertina.

Samsung prezentuje telewizor stworzony z myślą o smartfonach

The Frame ma wyświetlacz QLED, mający zagwarantować perfekcyjną jakość obrazu, a dostępny będzie w rozmiarach 43, 49, 55 lub 65". Najtańszy to 159 mln wonów, czyli ok... pół miliona złotych. Łagodnie mówiąc, to trochę drogo jak na galerię sztuki w domu. Najdroższy kosztuje dwa razy więcej - 339 mln wonów.