Samsung przebudowuje swój sklep z aplikacjami

Do tej pory użytkownicy smarftonów Samsung mogli korzystać z Samsung Apps, jednak od dziś ta nazwa przechodzi do historii, zastąpiona przez Galaxy Apps. Zmiany widać na pierwszy rzut oka.

Jak głosi oświadczenie firmy, przebudowanie sklepu było spowodowane chęcią umożliwienia użytkownikom lepszego dostosowania go do ich urządzeń przenośnych oraz ułatwienia w znajdowaniu naprawdę przydatnych aplikacji. Obejmuje to także promocje i polecane gry. Wraz z otwarciem Galaxy Apps pojawiły się setki nowych pozycji - zarówno darmowych, jak i bezpłatnych. Podzielono je na kategorie z zaznaczeniem użyteczności, np. aplikacje dla rodziców. Na stronie sklepu użytkownik może wybrać urządzenie, jakie posiada. Oprócz smartfonów są także tablety, Galaxy Notes, a nawet aparaty fotograficzne Samsunga.

Samsung przebudowuje swój sklep z aplikacjami

W kategorii Galaxy zamieszczone zostały cztery odmienne rodzaje aplikacji: Galaxy Gifts, Galaxy Essentials, Apps for Professionals oraz Galaxy Specials. To ostatnie przeznaczone jest stosowania Samsung SDK. Jak na razie nie jest to może konkurencja dla Google Play, ale widać, że Samsung chce pokusić się o większy kawałek tortu w tej dziedzinie.

Zobacz również:

  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [20.09.2021]