Samsung przechodzi na MS Word

Spotkanie wiceszefa Samsunga z Satyą Nadellą zakończyło się dość zaskakująco - producent smartfonów zdecydował się porzucić własny edytor tekstu na rzecz Worda.

Co prawda rzecznik Samsunga zaprzecza, aby jedno było związane z drugim, jednak decyzja ta została podjęta zaraz po "spotkaniu na szczycie". Jak dotąd Samsung używał w swojej firmie własnego, obsługującego język koreański edytora o nazwie JungUm Global. Teraz stwierdzono, że Microsoft Office Word lepiej pasuje do tworzenia dokumentów oraz środowiska pracy. Przejście na edytor Microsoftu będzie miało miejsce dokładnie 1 stycznia 2015 roku, a JungUm Global zostanie całkowicie usunięty z biur firmy.

Samsung przechodzi na MS Word

JungUm Global

Jak tłumaczy to wspomniany rzecznik Samsunga: "Word ma ponad 90% udziałów w rynku. Jest najlepszym narzędziem do tworzenia dokumentów dla globalnego biznesu. Dzięki połączeniu z Excelem i PowerPointem oferuje dobre środowisko dla dużych projektów." Przez wprowadzenie Worda firma spodziewa się lepszej współpracy między poszczególnymi biurami. JungUm Global został stworzony przez południowokoreańskiego giganta w 1992 roku, a dwa lata później stał się oficjalnym edytorem firmy. Najnowsza edycja nie wspiera Windows 8. Decyzja firmy wydaje się o tyle dziwna, że coraz więcej biznesów, a nawet rządów przechodzi na darmowe rozwiązania, jak LibreOffice czy OpenOffice.

Zobacz również:

  • Surface Pro X - pierwszy model z Windows 11 i ARM
  • Samsung Galaxy Z Fold3 - testujemy aparat pod wyświetlaczem