Samsung przedstawia 3 nowości

Targi elektroniki użytkowej IFA z roku na rok cieszą się rosnącą popularnością zarówno ze strony prasy jak i zwykłych zwiedzających. Przyciąga to również coraz więcej wystawców, którzy chcą zaprezentować swoje nowości jak najszerszej publice. Przed samymi targami odbywają się zazwyczaj konferencje prasowe, gdzie mają miejsce premiery najbardziej oczekiwanych modeli.

Jedna z takich konferencji została zorganizowana przez Samsunga. Koreański potentat na rynku elektroniki przed licznie zebraną publiką zaprezentował swoje 3 nowości - Samsung Wave 3, Samsung Galaxy Tab 7.7 oraz Samsung Galaxy Note. O ile plotki o pierwszych dwóch można było usłyszeć od bardzo dawna, informacji dotyczących Galaxy Note było raczej niewiele.

Samsung Wave 3 to następca wysłużonego już modelu Wave 2. Wyposażono go w 4-calowy wyświetlacz Super AMOLED, który pracuje w rozdzielczości WVGA, czyli 800x480 pikseli. Wydajną pracę zapewnia zamontowany w nim procesor taktujący z prędkością 1,4 GHz. Z funkcji multimedialnych na uwagę zasługuje 5-megapikselowy aparat, który umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości 720p. Nie zapomniano także o rozmowach wideo, montując z przodu kamerę VGA. Bardzo dobrze prezentuje się również system łączności - smartfon obsługuje HSDPA, Wi-Fi, Bluetooth 3.0 oraz USB 2.0. Całość oparta jest o najnowszą wersję systemu Samsunga - Bada 2.0.

Kolejną nowością jest Galaxy Tab 7.7, który promowany jest jako pierwszy tablet z wyświetlaczem Super AMOLED. Ekran ma oczywiście 7,7 cala i pracuje w rozdzielczości WXGA, czyli 1280x800 pikseli. Podobnie jak Wave 3, Tab 7.7 również ma dwa aparaty po obu stronach. Przedni służy do rozmów wideo i ma rozdzielczość 2 Mpix, natomiast tylny pracuje w rozdzielczości 3 Mpix i umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości HD. Model ten wyposażono również w baterię o sporej pojemności, która pozwala odtwarzać filmy przez niemal 10 godzin. Galaxy Tab 7.7 będzie pracował na systemie Android 3.2.

Ostatnim, ale wcale nie najmniej ważnym urządzeniem jest Galaxy Note. Wyposażono go w 5,3-calowy wyświetlacz Super AMOLED i w założeniu ma być połączeniem smartfona i tabletu. Podobnie jak Tab 7.7 pracuje w rozdzielczości 1280x800 pikseli, jednak zamiast Androida Honeycomb wyposażono go we wcześniejszą wersję - Androida Gingerbread. Do dyspozycji otrzymamy 8-megapikselowy aparat, a odpowiednią wydajność zapewni dwurdzeniowy procesor taktujący z prędkością 1,4 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Przydatną funkcją jest również pisanie bezpośrednio na ekranie za pomocą elektronicznego długopisu. Pozwala to na szybkie wprowadzanie zmian w kalendarzu lub wykonywanie zapisków bez konieczności korzystania z klawiatury. Urządzenie to wydaje się być bardzo atrakcyjne, jednak przeszkodę w jego zakupie może stanowić cena - Samsung zapowiada, że bez uwzględnienia podatków będzie ono kosztować około 820 dolarów. Dla porównania możemy dodać, że Galaxy Tab 7.7 powinien być o kilkadziesiąt dolarów tańszy.

Tegoroczne targi IFA odbywają się w Berlinie, a ich oficjalne rozpoczęcie odbędzie się już jutro. Oprócz Samsunga zobaczymy tam także innych potentatów branży elektronicznej - między innymi Sony, Panasonica i Toshibę. Z innych marek swoją obecność zapowiedział także Ford, który ma zaprezentować samochód koncepcyjny Evos.

Zapraszamy do śledzenia relacji z targów na naszym kanale YouTube.