Samsung przedstawia Chromebook kosztujący zaledwie 249 USD

Firmy Google i Samsung postanowiły przypomnieć nam o Chromebookach i wprowadziły do sprzedaży kolejnego przedstawiciele tej mało popularnej kategorii komputerów przenośnych. Urządzenie to wyróżnia się przede wszystkim niewielką ceną ustaloną na poziomie zaledwie 249 USD.

Chromebooki to stosunkowo nowa kategoria komputerów przenośnych, które pracują pod kontrolą systemu Chrome OS. Nie odniosła ona spodziewanego sukcesu i doczekała się niewielu modeli. Tę niewielką rodzinę postanowiły jednak nieco rozbudować firmy Google i Samsung, które wprowadziły właśnie do sprzedaży nowy Chromebook cechujący się bardzo niską ceną.

Urządzenie to dysponuje 11,6-calowym wyświetlaczem, ważny zaledwie 1,1 kilograma i nie posiada tradycyjnego dysku twardego (wymaga podłączenia do Internetu). Według Google uruchamia się w mniej niż 10 sekund i pracuje na zastosowanym akumulatorze ponad 6,5 godziny. Klient ma możliwość wyboru pomiędzy dwiema wersjami: WiFi i WiFi+3G.

Specyfikacja nowego Chromebooka przedstawia się następująco:

- 11,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli

- dwurdzeniowy procesor Samsung Exynos 5 Dual

- 2 GB pamięci RAM

- 16 GB wewnętrznej pamięci

- Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2,4/5 GHz)

- kamerka VGA

- 1x USB 3.0, 1x USB 2.0

- port HDMI

- moduł Bluetooth 3.0

- grubość: 2 cm, waga: 1,1 kg

Jak już wspomniałem, urządzenie to budżetowa konstrukcja. Wyceniona została bowiem na zaledwie 249 USD. Biorąc to pod uwagę uważam, że prezentuje się całkiem interesująco.

A wam jak się podoba?