Samsung przedstawia (prawie) tablet z LCD o ogromnej rozdzielczości

Samsung zaprezentował możliwości dwurdzeniowego procesora Exynmos 5250 pracującego z częstotliwością 2 GHz i komunikującego się z wyświetlaczem o ogromnej rozdzielczości. Tym samym bardziej prawdopodobne wydaje się, że wkrótce światło dzienne ujrzy nowy tablet koreańskiej firmy, który będzie odpowiedzią na nadchodzącą trzecią generację Apple iPada.


Kilka dni temu pojawiły się spekulacje na temat nowego tabletu Galaxy Tab, który Samsung zamierza zaprezentować na zbliżających się targach Mobile World Congress w Barcelonie. Urządzenie miałoby pracować pod kontrolą wykonanego w 32-nanometrowym procesie technologicznym nowego układu Exynmos 5250, który korzysta z dwóch rdzeni ARM Cortex-A15 i pracuje z częstotliwością 2 GHz.

Według wcześniejszych informacji podanych przez koreańską firmę układ ten powinien być dwa razy szybszy od układu korzystającego z dwóch rdzeni ARM Cortex-A9 (smartfon Galaxy S II) i taktowanego zegarem 1,5 GHz.

Wydaje się, że dzisiaj Samsung, chociaż nie wprost, potwierdził wspomniane doniesienia. Zaprezentował bowiem możliwości zestawu składającego się z płyty głównej wyposażonej m.in. w układ Exynmos 5250 oraz podłączonego do niej wyświetlacza LCD cechującego się ogromną rozdzielczością 2560 x 1600 pikseli.

Galaxy Tab 11.6 pojawi się nie wcześniej niż iPad 3

Warto zauważyć, że nawet jeżeli Samsung faktycznie zaprezentuje na mających się rozpocząć pod koniec tego miesiąca targach MWC tablet Galaxy Tab 11.6, nie trafi on do rąk użytkowników wcześniej niż jego konkurent - Apple iPad 3. Dlaczego? Dlatego, że koreański producent zamierza uruchomić masową produkcję układu Exynmos 5250 na wiosnę, zaś wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że "jabłkowy" tablet zostanie objawiony światu w marcu.

Apple iPad 3 - "garść" informacji

Spekulacje:

- 9,7-calowy wyświetlacz "Retina" o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli; podświetlenie Dual-LED

- układ A6 (dwu- lub czterordzeniowy)

- akumulator o pojemności 14 000 mAh

Więcej na jego temat znajdziecie w artykule "Apple iPad 3 - wszystkie spekulacje w jednym miejscu".

Źródło zdjęcia: Phone Arena

_____________________

Jak widać, jeżeli chodzi o nadchodzące topowe tablety, walka pomiędzy nimi będzie się rozgrywała przede wszystkim w zakresie gęstości pikseli.