Samsung przekaże 3000 smartfonów do placówek medycznych walczących z Ebolą

Samsung przekaże dla trzech afrykańskich krajów 3000 smartfonów Galaxy S3 Neo. Trafią one do ponad 60 placówek medycznych walczących z Ebolą.

Rozprzestrzeniający się wirus Ebola, to oprócz ISIS oraz konfliktu Ukraina-Rosja, kolejne zagrożenia dla świata, które pojawiło się w ostatnich miesiącach. Do walki z nim postanowiła przyłączyć się koreańska firma Samsung. Dokona tego poprzez bezpłatne przekazanie 3 tysięcy smartfonów Galaxy S3 Neo do ponad 60 placówek medycznych zlokalizowanych w trzech afrykańskich krajach: Gwinei, Liberii i Sierra Leone. W sumie wartość tej pomocy wyniesie ok. miliona dolarów.

Do czego będą wykorzystane?

Część przekazanych smartfonów będzie wykorzystywana przez osoby poddane kwarantannie do kontaktu z bliskimi, natomiast pozostałe trafią do lekarzy, którzy dzięki specjalnej aplikacji Smart Health Pro (opracowana została przez ONZ) będą gromadzili medyczne dane. Po zwalczeniu ognisk wirusa wszystkie smartfony mają być zniszczone. Miejmy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej.

Powyższa inicjatywa Samsunga zasługuje na uznanie. Co ważne, nie jest ona pierwsza. Koreańska firma dotuje już bowiem zakup kombinezonów hazmat i środków odkażających. Ponadto uruchomiła w Afryce Południowej usługę SMS Ebola.